Kia Ceed: Klimatyzacja (jeżeli są w wyposażeniu)

Kia Ceed –> Poznawanie samochodu –> Klimatyzacja sterowana automatycznie –> Obsługa systemu –> Klimatyzacja (jeżeli są w wyposażeniu)

Układy klimatyzacji Kia napełnione są przyjaznym środowisku czynnikiem chłodzącym*.

1. Uruchomić silnik. Wcisnąć przycisk klimatyzacji.

2. Ustawić tryb pracy w pozycji .


3. Ustawić sterowanie pobieranego powietrza do pozycji pobierania świeżego powietrza z zewnątrz lub cyrkulacji wewnętrznej.

4.Wyregulować obroty dmuchawy oraz temperaturę do uzyskania maksymalnego komfortu.

*: Twój pojazd napełniony jest czynnikiem chłodniczym R-134a lub R- 1234yf zgodnie z przepisami obowiązującymi w Twoim kraju, w czasie trwania produkcji. Rodzaj czynnika chłodniczego układu klimatyzacji, który został zastosowany w Twoim samochodzie, można znaleźć na etykiecie znajdującej się od wewnętrznej strony pokrywy komory silnikowej samochodu. Dla uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat usytuowania etykiety z podanym rodzajem czynnika chłodniczego układu klimatyzacji, patrz dział 8.

OSTROŻNIE

 • W celu zapewnienia prawidłowego i bezpiecznego działania, obieg czynnika chłodniczego powinien być serwisowany jedynie przez przeszkolonych techników, posiadający stosowne świadectwa.
 • Obieg czynnika chłodniczego powinien być serwisowany w dobrze wentylowanym miejscu.
 • Parownik układu klimatyzacji (wężownica chłodząca) nie powinien być nigdy naprawiany lub zastępowany drugim wyjętym z innego używanego lub pochodzącego z odzysku pojazdu, a nowe parowniki MAC na wymianę powinny być atestowane (i etykietowane) jako spełniające normę SAE o numerze J2842.

UWAGA

 • Gdy wykorzystywany jest system klimatyzacji, podczas jazdy pod górę lub w dużym ruchu, jeżeli zewnętrzna temperatura jest wysoka, należy monitorować uważnie wskaźnik temperatury. Działanie systemu klimatyzacji może spowodować przegrzewanie silnika. Można kontynuować wykorzystywanie dmuchawy nawiewu, lecz jeżeli wskaźnik temperatury wskazuje przegrzewanie silnika, należy wyłączyć klimatyzację.
 • Jeżeli przy wilgotnej pogodzie otwierane są okna, klimatyzacja może wytwarzać wewnątrz pojazdu rosę.

  Ponieważ nadmiar rosy może spowodować uszkodzenie wyposażenia elektrycznego, klimatyzacja powinna pracować tylko przy zamkniętych oknach.

Rady dotyczące obsługi systemu klimatyzacji

 • Jeżeli pojazd został przy słonecznej pogodzie zaparkowany w bezpośrednio nasłonecznionym miejscu, należy na krótką chwilę otworzyć okna i pozwolić na ulotnienie się gorącego powietrza z wnętrza pojazdu.
 • Układ klimatyzacji należy wykorzystywać do redukcji wilgoci i zaparowań wewnątrz pojazdu w deszczowe i wilgotne dni.
 • Podczas pracy systemu klimatyzacji, możecie Państwo od czasu do czasu zauważyć niewielkie zmiany obrotów silnika podczas cykli działania sprężarki klimatyzatora. Jest to normalna cecha działania systemu.
 • W celu zapewnienia maksymalnej wydajności systemu, należy co najmniej raz w miesiącu włączyć system klimatyzacji na kilka minut.
 • Podczas korzystania z systemu klimatyzacji, mogą Państwo zauważyć czystą wodę skapującą (lub nawet tworzącą kałuże) na ziemi pod pojazdem, po stronie pasażera. Jest to normalna oznaka działania systemu.
 • Działanie systemu klimatyzacji w pozycji cyrkulacji powietrza wewnętrznego zapewnia maksymalne chłodzenie, jednakże, ciągła praca w tym trybie może spowodować, że powietrze wewnątrz pojazdu stanie się nieświeże.
 • Podczas operacji chłodzenia, można czasami zauważyć przepływ mglistego powietrza z powodu szybkiego chłodzenia wilgotnego powietrza wlotowego. Jest to prawidłowe działanie systemu.

  Ogrzewanie

  1. Ustawić tryb pracy do pozycji . 2. Ustawić sterowanie pobieraniem świeżego powietrza na pozycji świeżego powietrza zewnętrznego (fres ...

  Filtr powietrza regulacji klimatu

  Filtr powietrza regulacji klimatu zainstalowany przed przednim schowkiem tablicy rozdzielczej i filtruje pył oraz inne zanieczyszczenia, które wnikają do p ...

  Zobacz tez:

  System audio
  System audio montowany jest głównie jako opcja. W samochodzie może być zamontowany jeden z opisanych poniżej systemów. Należy zapoznać się z opisem systemu odpowiadającemu zainstalowanemu systemowi audio w Twoim samochodzie.   ...

  Główny bezpiecznik
  Jeżeli wyposażenie elektryczne nie działa pomimo, że w skrzynce bezpieczników w komorze silnikowej bezpieczniki nie są spalone lub kilka urządzeń nie działa równocześnie, może to oznaczać, że spalony jest bezpiecznik ...

  Dobór obręczy kół
  Wymieniając obręcze kół, należy upewnić się, czy mają one takie samo, jak w przypadku obręczy oryginalnych, dopuszczalne obciążenie, źrednic ę, szerokoźć i odsadzenie*. Prawidłowej wymiany obręczy kó&# ...

  Categorie