Honda Civic: Lampki kontrolne

Lampki kontrolne


W zestawie wskaźników umieszczono szereg lampek kontrolnych, które dostarczają istotnych informacji o stanie samochodu.

Lampka kontrolna silnika


Lampka niskiego ciśnienia
oleju

Zapalenie się lub miganie lampki przy pracującym silniku oznacza, że dalsza eksploatacja może spowodować poważne uszkodzenie silnika. Więcej informacji na ten temat zamieszczono na.

Lampka ładowania
akumulatora

Lampka powinna świecić się po włączeniu zapłonu, a następnie zgasnąć po uruchomieniu silnika. Więcej informacji na ten temat zamieszczono na.

Lampka hamulca ręcznego
i układu hamulcowego

Lampka posiada dwie funkcje:

 1. Przypomina o konieczności zwolnienia hamulca ręcznego. W niektórych modelach lampka zapala się po włączeniu zapłonu. Jazda z włączonym hamulcem ręcznym może doprowadzić do uszkodzenia hamulców i opon.
 2. Jeśli lampka świeci się nadal po uruchomieniu silnika i zwolnieniu hamulca ręcznego lub zapala się podczas jazdy, oznacza to usterkę układu hamulcowego. Więcej informacji na ten temat zawarto na.

Lampka zapięcia pasów
bezpieczeństwa (niektóre wersje)

Lampka ta zapala się po włączeniu zapłonu. Przypomina to o konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa.

O nie zapięciu pasów informuje również brzęczyk.

Gdy pasy nie zostały zapięte, brzęczyk wyłącza się po kilku sekundach ale lampka kontrolna pozostaje zapalona aż do momentu zapięcia pasów. Gdy pasy zostaną zapięte przed włączeniem zapłonu, zarówno lampka jak i brzęczyk nie włączają się.

W niektórych wersjach układ pasów bezpieczeństwa nie jest wyposażony w brzęczyk. Posiada on tylko lampkę kontrolną, która zapala się jak opisano powyżej.

Lampka układu SRS
(niektóre wersje)

Lampka zapala się po włączeniu zapłonu. Jeśli lampka zapali się w innych okolicznościach, oznacza to pojawienie się usterki w układzie przednich poduszek powietrznych lub w układzie automatycznych napinaczy pasów bezpieczeństwa. W modelach z bocznymi poduszkami powietrznymi lampka ta informuje również o niewłaściwym działaniu bocznych poduszek lub w niektórych wersjach o układzie automatycznego odcinania bocznej poduszki pasażera. Więcej informacji zamieszczono na.

Lampka bocznych poduszek
powietrznych (niektóre wersje)

Tylko w modelach z układem automatycznego odcinania bocznej poduszki powietrznej pasażera Lampka zapala się po włączeniu zapłonu. Zadaniem tej lampki jest informowanie o automatycznym odcięciu bocznej poduszki powietrznej pasażera. Więcej informacji zamieszczono na.

Lampka immobilizera
(niektóre wersje)

Lampka immobilizera zapala się na kilka sekund po włączeniu zapłonu następnie gaśnie. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, lampka miga przez kilka sekund. Jeśli do stacyjki zostanie włożony niewłaściwy kluczyk, lampka zacznie migać. Oznacza to, że tym kluczykiem nie można uruchomić silnika (patrz:).

Lampka miga także po przełączeniu stacyjki z pozycji ON (II) do pozycji ACCESSORY (I) lub LOCK (0).

Lampka układu ABS
(niektóre wersje)

Lampka zapala się na kilka sekund po włączeniu zapłonu i gaśnie po rozruchu silnika. Świecenie lampki w każdym innym momencie oznacza problem związany z systemem ABS.

W takim przypadku należy dostarczyć samochód do ASO Honda, celem dokonania przeglądu. Przy zapalonej lampce ABS hamulce samochodu działają nadal normalnie, natomiast nie działa układ zapobiegający blokowaniu kół przy hamowaniu. Więcej informacji zamieszczono na.

Lampki kierunkowskazów i
świateł awaryjnych

Świecenie lewej lub prawej strzałki sygnalizuje włączenie lewego lub prawego kierunkowskazu. Jeśli lampka nie świeci światłem przerywanym lub świeci światłem przerywanym, ale o zwiększonej częstotliwości, zwykle oznacza to, że jedna z żarówek kierunkowskazów uległa przepaleniu  Przepaloną żarówkę należy natychmiast wymienić, gdyż inni użytkownicy drogi nie będą informowani o zamiarze skrętu.

Gdy światła awaryjne zostaną włączone, będą migać obie strzałki kierunkowskazów i lampka świateł awaryjnych. Wszystkie zewnętrzne światła kierunkowskazów powinny migać.

Lampka układu elektrycznego
wspomagania kierownicy (niektóre wersje)

Lampka zapala się normalnie po włączeniu zapłonu i gaśnie po uruchomieniu silnika. Jeśli lampka zapali się w innych okolicznościach, oznacza to pojawienie się usterki w układzie elektrycznego wspomagania kierownicy.

W takim przypadku należy się zatrzymać i wyłączyć silnik. Włączyć silnik ponownie. Lampka nie zgaśnie natychmiast, należy przejechać kilka kilometrów i obserwować lampkę EPS. Jeśli lampka nie gaśnie lub zapala się znowu należy dostarczyć samochód do ASO Honda, celem dokonania przeglądu.

Przy zapalonej lampce EPS wspomaganie układu kierowniczego nie działa i samochód prowadzi się trudniej.

Gdy układ kierowniczy jest przegrzany podczas jazdy, wspomaganie jest redukowane a kierowanie utrudnione.

Lampka rezerwy paliwa


Świecenie się lampki oznacza konieczność ponownego tankowania paliwa.

Lampka świeci się, gdy w zbiorniku jest mniej niż 8 litrów paliwa.

Lampka świateł drogowych


Lampka świeci się po włączeniu świateł drogowych. Sterowanie światłami drogowymi opisano na.

Lampka tylnego światła
przeciwmgielnego (niektóre wersje)

Lampka świeci się po włączeniu tylnego światła przeciwmgielnego.

Sterowanie tylnym światłem przeciwmgielnym opisano na.

Lampka otwarcia drzwi


Lampka zapala się, jeżeli którekolwiek z drzwi nie są całkowicie domknięte.

Lampka otwarcia bagażnika


Lampka zapala się, jeżeli bagażnik nie jest całkowicie domknięty.

Lampka układu alarmowego (niektóre wersje)

Lampka świeci się po uaktywnieniu układu alarmowego. Więcej informacji na temat układu alarmowego zawarto na.

  Rozmieszczenie urządzeń sterowania i kontroli

  ...

  Wskaźniki

  ...

  Zobacz tez:

  Dmuchawa
  Dodatkowo do elementów sterujących układu ogrzewania i wentylacji, klimatyzacja jest wyposażona w elementy sterujące umożliwiające regulację następujących funkcji: A/C : chłodzenie : recyrkulacja powietrza Ogrzewanie tylnej szyby , ...

  Okna otwierane ręcznie (dla wersji 5 drzwiowej i kombi) (jeżeli są w wyposażeniu)
  Aby unieść lub opuścić okno, należy obracać korbkę regulacji okna zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie. OSTRZEŻENIE Podczas otwierania lub zamykania okien, należy się upewnić, czy w zasięgu szyby nie znajduj ...

  Jak korzystać z tej instrukcji
  Chcemy pomóc Ci w czerpaniu możliwie największej przyjemności z jazdy Twoim samochodem. Twoja Instrukcja Użytkownika może pomóc Ci na wiele sposobów. Zdecydowanie zalecamy, abyś przeczytał całą instrukcję. Aby zmniejszy ...

  Categorie