Oprócz utrzymywania właściwego ciśnienia, na zużycie opon ma również wpływ geometria kół. Jeżeli zauważy się nadmierne zużycie opon, należy bezzwłocznie udać się do serwisu w celu sprawdzenia ustawienia kół.
Nowy samochód, opuszczając fabrykę posiada poprawnie wyważone koła. Po pewnym okresie eksploatacji samochodu wymagane jest ponowne wyważenie kół, aby uniknąć przedwczesnego zużycia opon i innych elementów samochodu. Wyważać koła niezwłocznie po stwierdzeniu nadmiernych wibracji. Koła należy również wyważyć po każdej naprawie opony lub zdjęciu jej z tarczy koła.
Konieczne jest również wyważenie kół po wymianie opon. Zwiększa to komfort jazdy oraz wydłuża przebieg ogumienia. U producenta koła wyważane są dynamicznie i należy stosować ten typ wyważania.
UWAGA (Tylko dla samochodów wyposażonych w tarcze kół z lekkich stopów) Niewłaściwe ciężarki mogą uszkodzić tarcze kół wykonane z lekkich stopów.
Do wyważania takich kół należy używać oryginalnych ciężarków firmy Honda.
Przegrzanie silnika
Jeśli wskaźnik temperatury wskazuje
przegrzanie, można wyczuć spadek
mocy lub słyszalne jest głośne stukanie
lub pukanie znaczy to, że
prawdopodobnie silnik się przegrzał.
Jeśli tak się stanie, należy:
1. Zjechać z drogi i ...
Podgrzewana kierownica (jeżeli są w wyposażeniu)
Kiedy kluczyk zapłonowy znajduje się w
położeniu ON, naciśnięcie przycisku
podgrzewania kierownicy powoduje jej
ogrzanie.
UWAGA
Ogrzewanie kierownicy wyłączy się
automatycznie po około 30 minutach od
włączenia.
Wskaźnik ...
Pasy bezpieczeństwa
Dla zabezpieczenia kierowcy i pasażerów
zastosowano pasy bezpieczeństwa
na wszystkich siedzeniach.
W niektórych wersjach
o zapięciu pasów bezpieczeństwa
informuje lampka kontrolna
w zestawie wskaźników.
Dlaczego należy zapinać pa ...