Honda Civic: Szyby sterowane elektrycznie

Honda Civic –> Urządzenia sterowania i kontroli –> Szyby sterowane elektrycznie

Szyby w drzwiach samochodu są elektrycznie otwierane i zamykane (w niektórych modelach tylko szyby przednie).

Sterowanie szybami możliwe jest po włączeniu zapłonu.

Na podłokietnikach, drzwi kierowcy i drzwiach pasażerów znajdują się przełączniki szyb. W celu otwarcia okna należy nacisnąć przycisk w dól i przytrzymać, aż szyba znajdzie się w wymaganym położeniu. W celu zamknięcia okna należy pociągnąć przycisk do góry i przytrzymać go.

Szyby w drzwiach tylnych opuszczają się tylko do połowy wysokości.

OSTRZEŻENIE

Elektryczne zamykanie okien może doprowadzić do skaleczenia palców dzieci znajdujących się w samochodzie.

Przed zamknięciem okien należy sprawdzić, co robią pasażerowie.

Szyby sterowane elektrycznie


W podłokietniku drzwi kierowcy umieszczono panel sterujący z przełącznikami pozostałych okien i wyłącznikiem głównym. W celu otwarcia okna w drzwiach pasażera należy nacisnąć przycisk w dół i przytrzymać, aż szyba znajdzie się w wymaganym położeniu W celu zamknięcia okna należy pociągnąć przełącznik i przytrzymać go, aż okno osiągnie wymaganą pozycję.

122 Urządzenia

Panel sterujący szyb okien drzwiowych posiada również funkcje dodatkowe: AUTO - w celu całkowitego otwarcia okna drzwi kierowcy wystarczy mocno nacisnąć i puścić przełącznik okna kierowcy. Opuszczającą się szybę można zatrzymać pociągając przełącznik do góry. By otworzyć okno tylko częściowo, należy lekko nacisnąć przełącznik i przytrzymać go w tym położeniu.

Nacisk należy zwolnić, gdy szyba zajmie wymagane położenie - spowoduje to zatrzymanie się szyby.

Lampka w wyłączniku AUTO zapala się po włączeniu zapłonu.

Wyłącznik główny pozwala również na kontrolowanie przełącznika okna w drzwiach pasażera. Jeśli jest on wyłączony, to przełącznik okna pasażera nie działa. Wyłącznik główny nie wpływa na działanie przełącznika okna kierowcy. Przewożąc dzieci w samochodzie należy wyłączać wyłącznik główny, by uniknąć przypadkowego użycia przez nie przełącznika sterującego otwieraniem okna pasażera.

Automatyczny powrót szyby

Gdy szyba kierowcy porusza się do góry w trybie AUTO i na drodze szyby znajdzie się jakiś przedmiot, to szyba zatrzyma się i automatycznie opuści się w dół.

Nawet posiadając taką funkcję należy przed zamknięciem szyby zawsze sprawdzać czy na drodze szyby nie ma palców pasażerów lub innych przedmiotów.

Może się zdarzyć, że wjechanie w dużą dziurę na drodze lub inne zdarzenie powodujące wstrząs samochodu w czasie zamykania szyby spowoduje wadliwe działanie automatycznego powrotu szyby. Gdy powtarza się to zbyt często, oznacza to usterkę układu podnośnika szyby i należy sprawdzić samochód w ASO Honda. W przypadku uszkodzenia układu możliwe jest zamknięcie szyby poprzez lekkie naciśnięcie i trzymanie przełącznika szyby.

Odłączenie lub wyładowanie akumulatora albo wyjęcie bezpiecznika okna kierowcy spowoduje wyłączenie funkcji automatycznego powrotu szyby, należy wykonać następujące czynności:

 1.  Uruchomić silnik. Nacisnąć przełącznik szyby kierowcy i opuścić ją całkowicie.
 2.  Pociągnąć przełącznik szyby kierowcy i trzymać go przynajmniej 1 sekundę po zamknięciu szyby.

Gdy szyba kierowcy nie działa poprawnie po powyższym wyzerowaniu układu, oznacza to usterkę, która musi być usunięta przez ASO Honda.

  Ogrzewanie siedzeń

  Obydwa siedzenia przednie są ogrzewane. Ogrzewanie może działać tylko po włączeniu zapłonu. Naciśnięcie wyłącznika s ...

  Dach słoneczny

  Do sterowania dachem słonecznym służą dwa przyciski obok lampy oświetlenia wnętrza. Przyciski dachu działają po włączeniu z ...

  Zobacz tez:

  8-calowy kolorowy wyświetlacz informacyjny
  Wybieranie menu i ustawień Wyświetlacz można obsługiwać na trzy sposoby:  za pomocą przycisków pod wyświetlaczem  dotykając ekranu bezpośrednio palcem  za pomocą rozpoznawania mowy Obsługa przyciskó ...

  Benzyna zawierająca etanol i metanol
  Biopaliwa jako mieszaniny benzyny i etanolu (spirytus produkowany z ziarna) lub metanolu (spirytus wytwarzany z drewna) sprzedawane są zamiast paliwa ołowiowego lub z pewnym dodatkiem ołowiu. Nie należy tankować biopaliwa zawierającego więcej niż 10% ...

  Zalecenia dotyczące kaset i odtwarzacza
  Należy dbać o dobry stan kaset używanych w- samochodzie. Użycie zniszczonych kaset może być przyczyną wciągnięcia taśmy przez mechanizm magnetofonu, uniemożliwiając wyjęcie kasety i odtwarzacza. W odtwarzaczu gromadzą si ...

  Categorie