Honda Civic: Szyby sterowane elektrycznie

Honda Civic –> Urządzenia sterowania i kontroli –> Szyby sterowane elektrycznie

Szyby w drzwiach samochodu są elektrycznie otwierane i zamykane (w niektórych modelach tylko szyby przednie).

Sterowanie szybami możliwe jest po włączeniu zapłonu.

Na podłokietnikach, drzwi kierowcy i drzwiach pasażerów znajdują się przełączniki szyb. W celu otwarcia okna należy nacisnąć przycisk w dól i przytrzymać, aż szyba znajdzie się w wymaganym położeniu. W celu zamknięcia okna należy pociągnąć przycisk do góry i przytrzymać go.

Szyby w drzwiach tylnych opuszczają się tylko do połowy wysokości.

OSTRZEŻENIE

Elektryczne zamykanie okien może doprowadzić do skaleczenia palców dzieci znajdujących się w samochodzie.

Przed zamknięciem okien należy sprawdzić, co robią pasażerowie.

Szyby sterowane elektrycznie


W podłokietniku drzwi kierowcy umieszczono panel sterujący z przełącznikami pozostałych okien i wyłącznikiem głównym. W celu otwarcia okna w drzwiach pasażera należy nacisnąć przycisk w dół i przytrzymać, aż szyba znajdzie się w wymaganym położeniu W celu zamknięcia okna należy pociągnąć przełącznik i przytrzymać go, aż okno osiągnie wymaganą pozycję.

122 Urządzenia

Panel sterujący szyb okien drzwiowych posiada również funkcje dodatkowe: AUTO - w celu całkowitego otwarcia okna drzwi kierowcy wystarczy mocno nacisnąć i puścić przełącznik okna kierowcy. Opuszczającą się szybę można zatrzymać pociągając przełącznik do góry. By otworzyć okno tylko częściowo, należy lekko nacisnąć przełącznik i przytrzymać go w tym położeniu.

Nacisk należy zwolnić, gdy szyba zajmie wymagane położenie - spowoduje to zatrzymanie się szyby.

Lampka w wyłączniku AUTO zapala się po włączeniu zapłonu.

Wyłącznik główny pozwala również na kontrolowanie przełącznika okna w drzwiach pasażera. Jeśli jest on wyłączony, to przełącznik okna pasażera nie działa. Wyłącznik główny nie wpływa na działanie przełącznika okna kierowcy. Przewożąc dzieci w samochodzie należy wyłączać wyłącznik główny, by uniknąć przypadkowego użycia przez nie przełącznika sterującego otwieraniem okna pasażera.

Automatyczny powrót szyby

Gdy szyba kierowcy porusza się do góry w trybie AUTO i na drodze szyby znajdzie się jakiś przedmiot, to szyba zatrzyma się i automatycznie opuści się w dół.

Nawet posiadając taką funkcję należy przed zamknięciem szyby zawsze sprawdzać czy na drodze szyby nie ma palców pasażerów lub innych przedmiotów.

Może się zdarzyć, że wjechanie w dużą dziurę na drodze lub inne zdarzenie powodujące wstrząs samochodu w czasie zamykania szyby spowoduje wadliwe działanie automatycznego powrotu szyby. Gdy powtarza się to zbyt często, oznacza to usterkę układu podnośnika szyby i należy sprawdzić samochód w ASO Honda. W przypadku uszkodzenia układu możliwe jest zamknięcie szyby poprzez lekkie naciśnięcie i trzymanie przełącznika szyby.

Odłączenie lub wyładowanie akumulatora albo wyjęcie bezpiecznika okna kierowcy spowoduje wyłączenie funkcji automatycznego powrotu szyby, należy wykonać następujące czynności:

 1.  Uruchomić silnik. Nacisnąć przełącznik szyby kierowcy i opuścić ją całkowicie.
 2.  Pociągnąć przełącznik szyby kierowcy i trzymać go przynajmniej 1 sekundę po zamknięciu szyby.

Gdy szyba kierowcy nie działa poprawnie po powyższym wyzerowaniu układu, oznacza to usterkę, która musi być usunięta przez ASO Honda.

  Ogrzewanie siedzeń

  Obydwa siedzenia przednie są ogrzewane. Ogrzewanie może działać tylko po włączeniu zapłonu. Naciśnięcie wyłącznika s ...

  Dach słoneczny

  Do sterowania dachem słonecznym służą dwa przyciski obok lampy oświetlenia wnętrza. Przyciski dachu działają po włączeniu z ...

  Zobacz tez:

  Tryb pracy automatycznej AUTO
  Ustawienia zapewniające optymalny komfort:  Nacisnąć przycisk AUTO, aby włączyć automatyczne sterowanie rozdziałem powietrza i prędkością dmuchawy.  Otworzyć wszystkie kratki nawiewu powietrza, aby umożliwi ...

  Wymiana baterii w kluczyku elektronicznym
  Gdy system nie działa prawidłowo lub zasięg odbioru jest coraz krótszy, należy niezwłocznie wymienić baterię. Konieczność wymiany baterii jest sygnalizowana przez komunikat na wyświetlaczu informacyjnym kierowcy. Zużytych bater ...

  Spryskiwacz i wycieraczka tylnej szyby
  Prawa dźwignia służy również do załączania wycieraczki i spryskiwacza tylnej szyby. Obrotowy przełącznik sterujący wycieraczką i spryskiwaczem tylnej szyby znajduje się za przełącznikiem wycieraczek i spryskiwaczy szyby ...

  Categorie