Kia Ceed: Czynności przed uruchomieniem silnika

Kia Ceed –> Jazda samochodem –> Czynności przed rozpoczęciem jazdy –> Czynności przed uruchomieniem silnika
 • Należy zamknąć i zablokować wszystkie drzwi.
 • Siedzenie należy ustawić tak, by wszystkie elementy sterujące były łatwo dostępne.
 • Należy wyregulować ustawienie wewnętrznych i zewnętrznych lusterek wstecznych.
 • Należy się upewnić, że wszystkie światła są sprawne.
 • Należy sprawdzić wszystkie wskaźniki.
 • Po ustawieniu wyłącznika zapłonu w położeniu ON, należy sprawdzić działanie świateł awaryjnych.
 • Zwolnić hamulec postojowy i upewnić się, czy kontrolka hamulca zgasła.

Aby bezpiecznie obsługiwać pojazd, należy być zaznajomionym z samochodem i jego wyposażeniem.

OSTRZEŻENIE

 • W czasie jazdy samochodem wszyscy pasażerowie muszą mieć prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa. Aby poznać więcej szczegółów na temat właściwego korzystania z pasów bezpieczeństwa, patrz "Pasy bezpieczeństwa" w dziale 3.
 • Zanim pojazd ruszy do przodu D (Jazda) lub do tyłu R (Bieg wsteczny) zawsze należy najpierw sprawdzić otoczenie samochodu by upewnić się, że w pobliżu nie ma ludzi, a w szczególności dzieci.

OSTRZEŻENIE - Jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających

Prowadzenie pojazdu po wypiciu alkoholu jest niebezpieczne. Jazda pod wpływem alkoholu stanowi główną przyczynę śmiertelnych wypadków notowanych co roku na drogach. Nawet niewielka ilość alkoholu ma wpływ na refleks kierowcy, postrzeganie oraz ocenę sytuacji. Prowadzenie pojazdu po zażyciu środków odurzających jest równie, jeśli nie bardziej, niebezpiecznie niż jazda po pijanemu.

Picie alkoholu lub zażywanie środków odurzających znacząco podnosi ryzyko udziału w poważnym wypadku.

Nie należy prowadzić pojazdu po wypiciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających. Nie należy wsiadać do samochodu z kierowcą, który pił alkohol lub zażył środki odurzające. Należy wybrać niepijąca osobę lub wezwać taksówkę.

OSTRZEŻENIE

 • Kiedy zamierzasz zaparkować lub zatrzymać pojazd z włączonym silnikiem, uważaj by nie nacisnąć pedału gazu na dłuższy czas. Może to doprowadzić do przegrzania silnika lub układu wydechowego a następnie do pożaru.
 • Kiedy będzie miało miejsce nagłe zatrzymanie lub gwałtowny skręt samochodu, luźne przedmioty mogą spaść na podłogę i mogą przeszkadzać w operowaniu pedałami, co może doprowadzić do wypadku. Wszystkie przedmioty w samochodzie muszą być zabezpieczone.
 • Jeśli użytkownik nie będzie mógł skoncentrować się na kierowaniu samochodem, może dojść do wypadku. Podczas jazdy należy zachowywać ostrożność, nie zwracając nadmiernej uwagi na system audio czy ogrzewanie.

  To na kierowcy spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo jazdy.

  Niezbędne kontrole

  Poziomy płynów takich jak olej silnikowy, płyn chłodzący silnik, płyn hamulcowy i płyn do spryskiwania szyb powinny być sprawdzane regu ...

  Położenia kluczyka zapłonowego

  ...

  Zobacz tez:

  Nadajnik zdalnego sterowania
  Umożliwia obsługę poniższych funkcji za pomocą przycisków pilota zdalnego sterowania:  centralnego zamka  zabezpieczenia przed kradzieżą  autoalarmu  szyb otwieranych elektrycznie  okno dachowe Zasięg nadajn ...

  Jazda w czasie deszczu
  Deszcz i mokra nawierzchnia mogą sprawić, że prowadzenie pojazdu stanie się niebezpieczne, szczególnie jeśli kierowca nie jest przygotowany na śliską nawierzchnię. Poniżej zamieszczonych zostało kilka zaleceń, o których warto ...

  Natychmiast zlecić sprawdzenie samochodu
  Wraz z pokazywanym na wyźwietlaczu wielofunkcyjnym komunikatem ostrzegawczym/ zaźwiecającą się lampką kontrolną rozlega się sygnał akustyczny. Zaniechanie ustalenia przyczyny wyźwietlenia któregokolwiek z poniższych ostrzeżeń ...

  Categorie