Kia Ceed: Dodatkowe środki ostrożności dotyczące bezpieczeństwa

Kia Ceed –> Systemy bezpieczeństwa samochodu –> Poduszki bezpieczeństwa - dodatkowy system bezpieczeństwa –> Dodatkowe środki ostrożności dotyczące bezpieczeństwa
 • Nigdy nie należy pozwalać pasażerom na jazdę w przestrzeni bagażowej lub na górnych powierzchniach złożonych oparć siedzeń. Wszyscy pasażerowie powinni siedzieć prosto, wsuwać się głęboko w siedzenie z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oraz trzymać stopy na podłodze.
 • Pasażer nie powinien wstawać lub zmieniać ustawienia siedzeń podczas jazdy samochodu. Pasażer, który nie ma założonych pasów bezpieczeństwa, podczas zderzenia lub gwałtownego hamowania, może zostać rzucony na elementy wnętrza samochodu, w innych pasażerów lub wyrzucony na zewnątrz z samochodu.
 • Każdy z zestawów pasów bezpieczeństwa został zaprojektowany tylko dla jednej osoby. Jeżeli dwie lub więcej osób używa tego samego pasa bezpieczeństwa, mogą one zostać poważnie ranne lub zginąć w razie zderzenia.
 • Na pasach bezpieczeństwa nie należy montować żadnych akcesoriów. Foteliki, których producenci twierdzą, że zwiększają one wygodę pasażera lub przesuwają pasy bezpieczeństwa, mogą zmniejszyć ochronę zapewnianą przez pasy, zwiększając tym samym ryzyko wystąpienia poważnych obrażeń w razie wypadku.
 • Pasażer nie powinien umieszczać między sobą i poduszką bezpieczeństwa żadnych twardych lub ostrych przedmiotów.

  Przewożenie twardych lub ostrych przedmiotów na kolanach lub w ustach, może spowodować obrażenia, jeżeli poduszka bezpieczeństwa się otworzy.

 • Pasażerów należy sadzać z dala od pokryw poduszek bezpieczeństwa.

  Wszyscy pasażerowie powinni siedzieć prosto, wsuwać się głęboko w siedzenie z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oraz trzymać stopy na podłodze. Jeżeli pasażerowie znajdują się zbyt blisko pokryw poduszek bezpieczeństwa, mogą doznać obrażeń, kiedy poduszki się napełnią.

 • Nie należy przyczepiać lub umieszczać przedmiotów na lub w pobliżu pokryw poduszek bezpieczeństwa. Jakikolwiek przedmiot przyczepiony lub umieszczony na lub w pobliżu pokryw poduszek bezpieczeństwa może utrudniać ich poprawne działanie.
 • Przednie siedzenia nie powinny podlegać przeróbkom. Przeróbka przednich siedzeń może przeszkadzać w pracy elementów pomiarowych dodatkowego systemu bezpieczeństwa lub bocznych poduszek bezpieczeństwa.
 • Nie należy umieszczać żadnych przedmiotów pod przednimi siedzeniami. Umieszczanie przedmiotów pod przednimi siedzeniami może przeszkadzań w pracy elementów pomiarowych dodatkowego systemu bezpieczeństwa i okablowania.
 • Nigdy nie powinno się trzymać niemowlęcia lub dziecka na kolanach. W razie zaistnienia wypadku niemowlę lub dziecko może zostać poważnie lub śmiertelnie ranne.

  Wszystkie niemowlęta i dzieci powinny być poprawnie przypięte w odpowiednich fotelikach do przewożenia dzieci lub w pasach bezpieczeństwa na tylnym siedzeniu.

OSTRZEŻENIE

 • Niepoprawne umieszczanie pasażerów poza właściwymi pozycjami, może spowodować przemieszczenie tych osób zbyt blisko otwierających się poduszek bezpieczeństwa, uderzenie o elementy wnętrza samochodu lub wyrzucenie na zewnątrz, co będzie prowadzić do wystąpienia poważnych obrażeń lub śmierci pasażerów.
 • Zawsze należy siedzieć prosto z plecami na środku podniesionego oparcia, w zapiętych pasach bezpieczeństwa oraz z nogami wygodnie wyciągniętymi oraz stopami ułożonymi na podłodze.

Dodawanie lub modyfikowanie wyposażenia do samochodu posiadającego system poduszek bezpieczeństwa

Przeróbki samochodu powodujące zmiany w jego karoserii, zderzakach, umieszczeniu elementów metalowych z przodu lub z boku, albo wysokości prześwitu, mogą wpłynąć na pracę systemu poduszek bezpieczeństwa.

  Obsługa SRS

  SRS jest rzeczywiście bezobsługowym systemem, ponieważ nie ma w nim części wymagających samodzielnej obsługi przez użytkownika. Jeśl ...

  Oznaczenia poduszek bezpieczeństwa (jeżeli są w wyposażeniu)

  Etykiety ostrzegawcze poduszek powietrznych zamocowane są, aby ostrzec kierowcę i pasażerów o potencjalnym ryzyku związanym z systemem poduszek p ...

  Zobacz tez:

  Pióra wycieraczek
  Przynajmniej raz na sześć miesięcy należy sprawdzać stan gumek wycieraczek szyby przedniej. W przypadku pęknięć, stwardnień gumy lub pozostawiania bruzd wodnych i powierzchni nie oczyszczonych na szybie, gumki należy wymienić. W celu ...

  Gniazda elektryczne
  Gniazda elektryczne służą do zasilania urządzeń przystosowanych do napięcia 12 V i o poborze prądu nieprzekraczającym 10 A (o mocy nieprzekraczającej 120 W). Z przodu Pociągnąć pokrywę, aby ją otworzyć, a następ ...

  System kontroli emisji ze skrzyni korbowej
  Aby nie dopuścić do zanieczyszczenia powietrza spowodowanego przez wydmuchiwane gazy wydzielające się ze skrzyni korbowej stosuje się odpowiedni układ odpowietrzania skrzyni korbowej. System ten dostarcza świeże przefiltrowane powietrze do skrzyni kor ...

  Categorie