Kia Ceed: Dodatkowe środki ostrożności dotyczące bezpieczeństwa

Kia Ceed –> Systemy bezpieczeństwa samochodu –> Poduszki bezpieczeństwa - dodatkowy system bezpieczeństwa –> Dodatkowe środki ostrożności dotyczące bezpieczeństwa
 • Nigdy nie należy pozwalać pasażerom na jazdę w przestrzeni bagażowej lub na górnych powierzchniach złożonych oparć siedzeń. Wszyscy pasażerowie powinni siedzieć prosto, wsuwać się głęboko w siedzenie z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oraz trzymać stopy na podłodze.
 • Pasażer nie powinien wstawać lub zmieniać ustawienia siedzeń podczas jazdy samochodu. Pasażer, który nie ma założonych pasów bezpieczeństwa, podczas zderzenia lub gwałtownego hamowania, może zostać rzucony na elementy wnętrza samochodu, w innych pasażerów lub wyrzucony na zewnątrz z samochodu.
 • Każdy z zestawów pasów bezpieczeństwa został zaprojektowany tylko dla jednej osoby. Jeżeli dwie lub więcej osób używa tego samego pasa bezpieczeństwa, mogą one zostać poważnie ranne lub zginąć w razie zderzenia.
 • Na pasach bezpieczeństwa nie należy montować żadnych akcesoriów. Foteliki, których producenci twierdzą, że zwiększają one wygodę pasażera lub przesuwają pasy bezpieczeństwa, mogą zmniejszyć ochronę zapewnianą przez pasy, zwiększając tym samym ryzyko wystąpienia poważnych obrażeń w razie wypadku.
 • Pasażer nie powinien umieszczać między sobą i poduszką bezpieczeństwa żadnych twardych lub ostrych przedmiotów.

  Przewożenie twardych lub ostrych przedmiotów na kolanach lub w ustach, może spowodować obrażenia, jeżeli poduszka bezpieczeństwa się otworzy.

 • Pasażerów należy sadzać z dala od pokryw poduszek bezpieczeństwa.

  Wszyscy pasażerowie powinni siedzieć prosto, wsuwać się głęboko w siedzenie z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oraz trzymać stopy na podłodze. Jeżeli pasażerowie znajdują się zbyt blisko pokryw poduszek bezpieczeństwa, mogą doznać obrażeń, kiedy poduszki się napełnią.

 • Nie należy przyczepiać lub umieszczać przedmiotów na lub w pobliżu pokryw poduszek bezpieczeństwa. Jakikolwiek przedmiot przyczepiony lub umieszczony na lub w pobliżu pokryw poduszek bezpieczeństwa może utrudniać ich poprawne działanie.
 • Przednie siedzenia nie powinny podlegać przeróbkom. Przeróbka przednich siedzeń może przeszkadzać w pracy elementów pomiarowych dodatkowego systemu bezpieczeństwa lub bocznych poduszek bezpieczeństwa.
 • Nie należy umieszczać żadnych przedmiotów pod przednimi siedzeniami. Umieszczanie przedmiotów pod przednimi siedzeniami może przeszkadzań w pracy elementów pomiarowych dodatkowego systemu bezpieczeństwa i okablowania.
 • Nigdy nie powinno się trzymać niemowlęcia lub dziecka na kolanach. W razie zaistnienia wypadku niemowlę lub dziecko może zostać poważnie lub śmiertelnie ranne.

  Wszystkie niemowlęta i dzieci powinny być poprawnie przypięte w odpowiednich fotelikach do przewożenia dzieci lub w pasach bezpieczeństwa na tylnym siedzeniu.

OSTRZEŻENIE

 • Niepoprawne umieszczanie pasażerów poza właściwymi pozycjami, może spowodować przemieszczenie tych osób zbyt blisko otwierających się poduszek bezpieczeństwa, uderzenie o elementy wnętrza samochodu lub wyrzucenie na zewnątrz, co będzie prowadzić do wystąpienia poważnych obrażeń lub śmierci pasażerów.
 • Zawsze należy siedzieć prosto z plecami na środku podniesionego oparcia, w zapiętych pasach bezpieczeństwa oraz z nogami wygodnie wyciągniętymi oraz stopami ułożonymi na podłodze.

Dodawanie lub modyfikowanie wyposażenia do samochodu posiadającego system poduszek bezpieczeństwa

Przeróbki samochodu powodujące zmiany w jego karoserii, zderzakach, umieszczeniu elementów metalowych z przodu lub z boku, albo wysokości prześwitu, mogą wpłynąć na pracę systemu poduszek bezpieczeństwa.

  Obsługa SRS

  SRS jest rzeczywiście bezobsługowym systemem, ponieważ nie ma w nim części wymagających samodzielnej obsługi przez użytkownika. Jeśl ...

  Oznaczenia poduszek bezpieczeństwa (jeżeli są w wyposażeniu)

  Etykiety ostrzegawcze poduszek powietrznych zamocowane są, aby ostrzec kierowcę i pasażerów o potencjalnym ryzyku związanym z systemem poduszek p ...

  Zobacz tez:

  Zabezpieczenie zamków tylnych drzwi przed dziećmi (wersja 5 drzwiowa i kombi)
  Zabezpieczenie zamków przed dziećmi jest przewidziane dla zapobieżenia przypadkowemu otwarciu przez dzieci tylnych drzwi pojazdu od wewnątrz. Zabezpieczenie przed dziećmi zamków tylnych drzwi powinno być używane za każdym razem, gdy w poje ...

  Automatyczna kontrola prędkości
  Układ automatycznej kontroli prędkości może zapamiętywać i utrzymywać prędkość od ok. 30 km/h do maksymalnej prędkości pojazdu. W przypadku wjeżdżania na wzniesienie lub zjeżdżania z niego prędkość ...

  Holowanie innego pojazdu
  Włożyć śrubokręt w szczelinę przy dolnym wygięciu zaślepki. Odłączyć zaślepkę przez ostrożne przesunięcie śrubokręta w dół. Ucho holownicze znajduje się w skrzynce z narzędziami sam ...

  Categorie