Kia Ceed: Objaśnienia pozycji harmonogramu przeglądów okresowych

Kia Ceed –> Konserwacja samochodu –> Objaśnienia pozycji harmonogramu przeglądów okresowych

Aby zapewnić prawidłową emisji spalin i dobre osiągi pojazdu, należy przeprowadzać następujące przeglądy serwisowe. Należy zachować potwierdzenia wszystkich kontroli emisji spalin, by nie utracić gwarancji na samochód. Częstotliwość przeglądów serwisowych warunkowana jest przebiegiem samochodu lub upływem czasu, zależnie od tego który z tych dwóch czynników będzie pierwszy.

*1 : Sprawdzić poziom oleju silnikowego i występowanie wycieków co 500 km lub przed wyruszeniem w długą podróż.

*2 : Harmonogram konserwacji zależny jest od jakości paliwa.

Ma zastosowanie, jeśli wykorzystuje się paliwo kwalifikowane <"EN590 lub równoważne">. Jeśli dane techniczne oleju napędowego nie spełniają normy EN 590, należy go wymienić zgodnie z harmonogramem konserwacji pojazdu eksploatowanego w trudnych warunkach.

*3 : Jeżeli zalecany olej nie jest dostępny, olej silnikowy i filtr oleju należy wymieniać co 20 000 km lub co 12 miesięcy.

*4 : Jeżeli zalecany olej nie jest dostępny, należy wymieniać olej silnikowy i filtr oleju silnikowego co 15 000 km w przypadku silnika MPI oraz co 10 000 km w przypadku silnika GDI.

*5 : Poziom oleju silnika powinno się sprawdzać regularnie i utrzymywać prawidłowy. Praca przy niedostatecznym poziomie oleju może doprowadzić do uszkodzenia silnika, a tego rodzaju uszkodzenia nie są objęte gwarancją.

*6 : Harmonogram konserwacji zależny jest od jakości paliwa.

Ma zastosowanie, jeśli wykorzystuje się paliwo kwalifikowane <"EN590 lub równoważne">. Jeśli specyfikacje oleju napędowego nie spełniają wymagań normy EN590, filtr musi być wymieniany częściej. Jeśli pojawią się ważne problemy związane z bezpieczeństwem, takie jak utrudnienia w przepływie paliwa, przerywana praca silnika, strata mocy, problemy z utrudnionym rozruchem itd., należy niezwłocznie wymienić filtr paliwa, niezależnie od harmonogramu przeglądów, a także zalecamy skonsultowanie się z autoryzowanym sprzedawcą Kia.

*7 : Filtr paliwa jest uważany jako bezobsługowy, ale okresowa kontrola jest zalecana, dla tego harmonogramu konserwacji i zależna jest ona od jakości paliwa. Jeśli pojawią się ważne problemy związane z bezpieczeństwem, takie jak utrudnienia w przepływie paliwa, przerywana praca silnika, strata mocy, problemy z rozruchem itd., należy niezwłocznie wymienić filtr paliwa, niezależnie od harmonogramu przeglądów, a także zalecamy skonsultowanie się z autoryzowanym sprzedawcą Kia.

*8 : Olej w manualnej skrzyni biegów i skrzyni DCT należy wymienić zawsze po zanurzeniu tego podzespołu w wodzie.

*9 : Sprawdzić napinacz paska napędowego, koło pasowe pośrednie i napędu alternatora, i w razie konieczności naprawić je lub wymienić.

*10 : Uzupełniając płyn chłodzący należy używać tylko demineralizowanej wody lub miękkiej wody. Nie wolno mieszać twardej wody z płynem chłodzącym zalanym w fabryce.

Nieodpowiednia mieszanina płynu chłodzącego może być przyczyną poważnych usterek lub uszkodzenia silnika.

*11 : Sprawdzić czy nie występuje hałas w czasie pracy zaworów i/lub drgania silnika i wyregulować je w razie potrzeby. Zalecamy skontrolowanie układu przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.

*12 : Jeżeli benzyny dobrej jakości lub równoważne, spełniające europejskie normy odnośnie paliw (EN228), zawierające dodatki do paliwa, nie są dostępne, zaleca się dodanie jednej butelki dodatku. Dodatki są dostępne u autoryzowanego sprzedawcy Kia, razem z informacjami odnośnie sposobu ich stosowania. Zaleca się, by nie mieszać innych dodatków.

HARMONOGRAM PRZEGLĄDÓW OKRESOWYCH (CIĄG DALSZY)

HARMONOGRAM PRZEGLĄDÓW OKRESOWYCH (CIĄG DALSZY)


HARMONOGRAM PRZEGLĄDÓW OKRESOWYCH (CIĄG DALSZY)

HARMONOGRAM PRZEGLĄDÓW OKRESOWYCH (CIĄG DALSZY)


HARMONOGRAM PRZEGLĄDÓW OKRESOWYCH (CIĄG DALSZY)

HARMONOGRAM PRZEGLĄDÓW OKRESOWYCH (CIĄG DALSZY)


PRZEGLĄDY W TRUDNYCH WARUNKACH EKSPLOATACJI

Przeglądy niżej podanych elementów muszą być dokonywane częściej w przypadku pojazdów, które są eksploatowane głównie w trudnych warunkach. Właściwa częstotliwość przeglądów okresowych podana jest w poniższej karcie.

R:Wymiana I: Kontrola i w razie potrzeby, regulacja, oczyszczenie lub wymiana.

PRZEGLĄDY W TRUDNYCH WARUNKACH EKSPLOATACJI


*1 : Jeżeli zalecany olej nie jest dostępny, należy wymieniać olej silnikowy i filtr oleju silnikowego co 7 500 km lub 6 miesięcy w przypadku silnika MPI oraz co 5 000 km lub 6 miesięcy w przypadku silnika GDI.

*2 : Jeżeli zalecany olej nie jest dostępny, olej silnikowy i filtr oleju należy wymieniać co 10 000 km lub co 6 miesięcy.

PRZEGLĄDY W TRUDNYCH WARUNKACH EKSPLOATACJI


TRUDNE WARUNKI JAZDY

A : Częste jazdy na krótką odległość

B : Długotrwała praca silnika na biegu jałowym

C : Jazda po nierównych, zapylonych, błotnistych, nieutwardzonych, żwirowych albo posypywanych solą drogach

D : Jazda na terenach, na których wysypywana jest sól i inne materiały powodujące przyspieszoną korozję lub też jazda w czasie bardzo niskich temperatur

E : Jazda na terenach piaszczystych

F : Ponad 50 % jazdy w dużym ruchu miejskim podczas gorących dni o temperaturze przekraczającej 32C (90F)

G : Jazda na terenach górzystych

H : Holowanie przyczepy lub korzystanie z kampera albo z bagażnika dachowego

I : Jazda samochodów patrolowych, taksówek, samochodów handlowych lub samochodów holujących inne pojazdy

J : Jazda w bardzo niskich temperaturach

K : Jazda z prędkością przekraczającą 170 km/h (106 mil/h)

L : Częste zatrzymywanie i ruszanie pojazdem

  Harmonogram przeglądów okresowych

  Jeśli pojazd jest normalnie eksploatowany, gdy nie jest spełniony żaden z poniższych warunków, należy postępować zgodnie z normalnym h ...

  OBJAŚNIENIA POZYCJI HARMONOGRAMU PRZEGLĄDÓW OKRESOWYCH

  Olej silnikowy i filtr Wymianę oleju silnikowego i filtra należy dokonywać z częstotliwością podaną w harmonogramie przeglądów ok ...

  Zobacz tez:

  Szybkości dopuszczalne
  Podane prędkości jazdy są prędkościami maksymalnymi na poszczególnych zakresach pracy przekładni automatycznej. Przekroczenie tych prędkości będzie widoczne na obrotomierzu. którego wskazówka znajdzie się wtedy na czerwon ...

  Inteligentny system wspomagania parkowania
  Ostrzeżenie Kierowca ponosi pełną odpowiedzialność za akceptację miejsca postojowego zaproponowanego przez system oraz za manewr parkowania. Korzystając z inteligentnego systemu wspomagania parkowania, należy zawsze ...

  Gdy samochód ugrzęźnie
  Gdy koła samochodu wirują w miejscu lub samochód ugrzązł w błocie, piachu bądź źniegu, należy postępować według poniż- szych wskazówek: Wyłączyć silnik. Uruchomić hamulec postojowy i przestawi ...

  Categorie