Utrzymywanie właściwego ciśnienia w oponach pozwala na najlepsze połączenie komfortu jazdy, własności trakcyjnych i trwałości bieżnika. W przypadku zbyt niskiego ciśnienia występuje nierównomierne zużycie bieżnika, nadmierne zużycie paliwa, pogorszenie własności trakcyjnych pojazdu oraz większe prawdopodobieństwo awarii ogumienia (przegrzewanie opon).
Nadmierne ciśnienie w oponach zwiększa zagrożenie zniszczenia opony, przyczynia się do nierównomiernego zużycia opon i pogarsza komfort jazdy.
Zalecamy sprawdzać wizualnie stan opon codziennie. W przypadku oznak zbyt niskiego ciśnienia, należy je natychmiast zmierzyć.
Sprawdzać ciśnienie przynajmniej raz w miesiącu. Nawet opona w dobrym stanie technicznym traci ok. 0,07 - 0,15 atm w ciągu miesiąca. Należy również pamiętać o sprawdzeniu ciśnienia w kole zapasowym zawsze wtedy, gdy sprawdzamy ciśnienie w pozostałych kołach.
Ciśnienie sprawdzać, gdy opony są zimne. Oznacza to, że samochód winien być zaparkowany przynajmniej przez 3 godziny. Jeśli samochód byt używany przed pomiarem ciśnienja w oponach, opony można nadal uważać za "zimne", o ile przebieg samochodu wynosił mniej niż 1,6 km.
Pomiar ciśnienia w oponach po przebiegu kilkunastu kilometrów daje odczyt o 0,3 - 0,4 atm wyższy w poróty.
naniu z pomiarem na "zimno". Jest to zjawisko normalne i nie należy zmnejszać ciśnienia w oponach. Po zmnejszeniu ciśnienia opona pozostanie niedopompowana.
Zaleca się posiadanie i używanie własnego ciśnieniomierza do pomiaru ciśnienia w oponach. Pozwoli to na łatwiejsze ustalenie w razie spadku ciśnienia, czy powodem jest uszkodzenie opony, czy też rozbieżności wskazań różnych ciśnieniomierzy.
Zalecane ciśnienie w oponach
Poprawne wartości ciśnienia w zimnych oponach podano na naklejce informacyjnej znajdującej się na słupku drzwi kierowcy, pod zamkiem drzwi.
Opony bezdętkowe posiadają częściową zdolność "samouszczelniania się" w razie przedziurawienia. W takim przypadku spadek ciśnienia następuje bardzo powoli i dlatego należy uważnie sprawdzić oponę w przypadku stwierdzenia zmniejszania się ciśnienia w oponie.
Przyciski OnStar
Przycisk ukrycia lokalizacji
Nacisnąć i przytrzymać j, aż
rozlegnie się komunikat głosowy z
poleceniem włączenia lub wyłączenia
przesyłania informacji o położeniu
pojazdu.
Nacisnąć , aby odebrać połąc ...
Gdy pojawi się komunikat
ostrzegawczy lub zaźwieci się lampka kontrolna
Jeżeli na wyźwietlaczu wielofunkcyjnym pojawi się komunikat
ostrzegawczy, należy, zachowując spokój, wykonać zalecane
czynnoźci:
Główna lampka ostrzegawcza.
Zaźwiecenie się lub miganie
głównej lampki ostrzegawcze ...
Informacje ogólne
Należy używać wyłącznie haków
holowniczych przeznaczonych dla
danego modelu samochodu. Montaż
haka holowniczego powinien być
wykonywany w warsztacie. Może być
konieczne wprowadzenie w
samochodzie pewnych modyfikacji w
obrębie układ ...