Honda Civic: Zabezpieczanie większych dzieci

Honda Civic –> Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów –> Bezpieczeństwo dzieci –> Zabezpieczanie większych dzieci

Zabezpieczanie większych dzieci Dziecko, które osiągnęło maksymalną wagę " wzrost dopuszczalny dla fotelika skierowanego przodem do kierunku jazdy powinno siedzieć na tylnym siedzeniu i powinno zapiąć pas biodrowo-ramieniowy. Pas biodrowo - ramieniowy zapewnia lepszą ochronę niż pas biodrowy.

Jeśli dziecko jest za małe, by używać pasa biodrowo-ramieniowego, to należy je posadzić na specjalnym siedzeniu pomocniczym.

Na następnych stronach zawarto informacje jak sprawdzić prawidłowość poprowadzenia pasa, jak wybrać siedzenie pomocnicze i przedstawiono dodatkowe środki ostrożności w przypadku konieczności przewożenia dziecka na przednim siedzeniu.

OSTRZEŻENIE

Pozwalanie starszemu dziecku na nieprawidłowe siedzenie na przednim fotelu może spowodować poważne obrażenia lub śmierć w momencie napełniania poduszki powietrznej.

W przypadku konieczności umieszczenia starszego dziecka na przednim siedzeniu należy zawsze odsunąć siedzenie maksymalnie do tyłu i prawidłowo zabezpieczyć dziecko pasem.

Samochody z bocznymi poduszkami powietrznymi

OSTRZEŻENIE

Opieranie się o drzwi przednie w czasie jazdy może spowodować poważne obrażenia lub śmierć przez napełniającą się poduszkę powietrzną.

Należy zawsze siedzieć prosto z plecami opartymi o opacie siedzenia.

Niektóre modele

Samochód jest wyposażony w układ automatycznego odcinania bocznej poduszki powietrznej po stronie pasażera działa on jeśli dziecko przechyli się i jego głowa znajdzie się na drodze wybuchu bocznej poduszki powietrznej.

Nawet posiadając taki układ Honda nie zachęca do przewożenia dzieci na przednim siedzeniu.

"Nigdy nie można pozwalać dziecku klęczeć lub stać na siedzeniach podczas jazdy. Siła bezwładności powstająca podczas awaryjnego hamowania może doprowadzić do śmiertelnych obrażeń ciała."

Sprawdzanie założenia pasa bezpieczeństwa

Sprawdzanie założenia pasa bezpieczeństwa


Aby określić prawidłowość założenia pasa bezpieczeństwa należy go najpierw prawidłowo zapiąć wg uwag ze. Następnie należy sprawdzić ułożenia pasa bezpieczeństwa.

Jeśli ramieniowa część pasa przechodzi przez obojczyk i środek klatki piersiowej, jak na rysunku, oznacza to, że dziecko jest dostatecznie duże na używanie pasa bezpieczeństwa.

Jednakże, gdy pas dotyka lub przechodzi przez szyję zachodzi potrzeba użycia siedzenia pomocniczego.

Nigdy nie należy pozwalać na używanie pasa, który przechodzi przez szyję.

Może to doprowadzić do poważnych obrażeń szyi w czasie wypadku.

Nigdy nie należy pozwalać na zakładanie ramieniowej części pasa za plecami lub pod ramieniem. Może to doprowadzić do poważnych obrażeń w czasie wypadku. Zwiększa także ryzyko wyślizgnięcia się dziecka spod pasa i odniesienia obrażeń w czasie wypadku.

Sie zakładać żadnych podkładek pod pas bezpieczeństwa. Podkładki zakładane w celu poprawy komfortu lub przesunięcia ramieniowej części pasa.

powodują znaczne ograniczenie zdolności ochronnych pasa bezpieczeństwa.

Zwiększa to ryzyko odniesienia poważnych obrażeń w czasie wypadku.

Nie wolno używać tego samego pasa do zabezpieczenia dwojga dzieci. Podczas wypadku, pas będzie naciskał na jedne dziecko ze zwielokrotnioną silą, powodując poważne obrażenia wewnętrzne.

Stosowanie siedzenia pomocniczego

Stosowanie siedzenia pomocniczego


Gdy zachodzi potrzeba użycia siedzenia pomocniczego, zalecamy zastosowanie takiego, które pozwala na normalne zapięcie pasa biodrowo - ramieniowego, jak na rysunku powyżej.

Niezależnie od typu wybranego siedzenia, należy zawsze postępować zgodnie z instrukcją jego producenta.

Dziecko może używać siedzenia pomocniczego, aż do osiągnięcia wzrostu, przy którym koniec jego ucha zrówna się z górną krawędzią oparcia siedzenia.

Na podano typy siedzeń pomocniczych zalecanych w krajach europejskich.

Kiedy można posadzić dziecko z przodu

Zalecamy, by wszystkie dzieci poniżej 12 lat były przewożone na tylnych siedzeniach, prawidłowo przypięte pasami bezpieczeństwa.

Tylne siedzenie jest najbezpieczniejszym miejscem do przewozu dzieci w każdym wieku.

Poduszka powietrzna pasażera powoduje dodatkowe niebezpieczeństwo dla dziecka. Gdy siedzenie jest przesunięte zbyt daleko do przodu lub głowa dziecka zostanie rzucona do przodu podczas wypadku albo gdy dziecko siedzi nieprawidłowo lub nie jest zapięte pasami, napełniająca się poduszka powietrzna może doprowadzić do śmierci lub poważnych obrażeń dziecka.

Należy pamiętać, że dzieci bardzo się różnią. Wiek dziecka może być jedną ze wskazówek, kiedy można go bezpiecznie posadzić na przednim siedzeniu ale istnieją również inne istotne czynniki, które należy wziąć pod uwagę.

Rozwój fizyczny

Dziecko musi być dostatecznie rozwinięte fizycznie i duże aby pas biodrowo - ramieniowy pasował do jego bioder, klatki piersiowej i ramion ( i 55). Gdy pas nie może być prawidłowo założony, dziecko nie może jechać na przednim siedzeniu.

Dojrzałość

Aby przewozić bezpiecznie dziecko z przodu, musi ono być zdolne do przestrzegania obowiązujących zasad, włączając w to prawidłowe zapięcie pasa bezpieczeństwa i zachowanie prawidłowej pozycji w czasie całej jazdy.

Gdy podjęliśmy decyzję, że dziecko może jechać z przodu należy:

 •  Przeczytać instrukcję obsługi i zrozumieć zarówno wszystkie instrukcje dotyczące pasów bezpieczeństwa, jak również informacje związane z bezpieczeństwem.
 •  Przesunąć siedzenie do tyłu.
 •  Posadzić dziecko w pozycji zbliżonej do pionowej, z plecami opartymi o oparcie i ze stopami opartymi na podłodze lub będącymi w jej pobliżu.
 •  Sprawdzić czy pas jest prawidłowo poprowadzony i zapięty.
 •  Uważnie obserwować dziecko.

  Nawet dojrzałe dziecko czasami wymaga przypomnienia o zapięciu pasa i zajęciu prawidłowej pozycji na siedzeniu.

  Zabezpieczanie małych dzieci

  Typ zastosowanego fotelika Dziecko, które może samodzielnie siedzieć i które mieści się w zalecanych przez producenta fotelika limitach wa ...

  Używanie fotelika dziecięcego mocowanego paskami

  ...

  Zobacz tez:

  Filtr cząstek stałych przy silniku wysokoprężnym
  Filtr ten usuwa szkodliwe cząstki stałe ze spalin. Wyposażony jest w funkcję automatycznego czyszczenia, która uaktywnia się samoczynnie podczas jazdy bez podania jakiejkolwiek informacji. Czyszczenie odbywa się okresowo przez spalenie cząstek sadzy w ...

  Koła i opony
  Stan opon i obręczy kół Na krawężniki należy najeżdżać powoli i, w miarę możliwości, pod kątem prostym. Najeżdżanie na ostre krawężniki może doprowadzić do uszkodzenia opon i obręczy kó& ...

  Zegar
  Data i godzina jest pokazywana na wyświetlaczu informacyjnym. Wyświetlacz informacyjny Graficzny wyświetlacz informacyjny Nacisnąć MENU, aby otworzyć odpowiednie menu systemu audio. Wybrać pozycję Godzina i data. Ustawianie godziny Wybrać Us ...

  Categorie