Dzieci, które są za duże do używania odpowiedniego fotelika do ich przewożenia, powinny zawsze siedzieć na tylnych siedzeniach i korzystać z dostępnych trzypunktowych pasów bezpieczeństwa. Część biodrowa powinna być zapięta ściśle wokół bioder tak nisko jak to możliwe. Należy okresowo sprawdzać dopasowanie pasów bezpieczeństwa. Poruszając się w foteliku dziecko może przypadkiem przesunąć pas w złą pozycję.
Dzieci mają zapewnione największe bezpieczeństwo w przypadku, gdy są odpowiednio przypięte do odpowiedniego fotelika do przewożenia dzieci, zainstalowanego na siedzeniu tylnym. Jeżeli większe dziecko (w wieku powyżej 12 lat) musi zostać posadzone na przednim siedzeniu, musi ono zostać bezpiecznie przypięte dostępnym trzypunktowym pasem bezpieczeństwa, a siedzenie powinno zostać odsunięte jak najdalej do tyłu. Dzieci w wieku poniżej 12 roku życia powinny być bezpiecznie przypięte do tylnego siedzenia. NIGDY nie należy sadzać dziecka poniżej 12 roku życia na przednim siedzeniu.
Na przednim siedzeniu w samochodzie nie należy NIGDY sadzać dziecka w foteliku do przewożenia dzieci zwróconym tyłem do kierunku jazdy.
Jeżeli ramieniowa część pasów choć trochę dotyka szyi dziecka lub twarzy, należy spróbować przesadzić je bliżej środka samochodu. Jeżeli mimo tego pas wciąż dotyka twarzy lub szyi dziecka, powinno ono ponownie skorzystać z fotelika do przewożenia dzieci.
OSTRZEŻENIE - Pasy ramieniowe i małe dzieci
Informacje podstawowe
Kluczyki
Następujące rodzaje kluczyków są stosowane w pojeśdzie.
Typ A
Kluczyki
Realizują funkcje bezprzewodowego
zdalnego sterowania ( S. 133)
Płytka z numerem kodowym
kluczyka
Typ B
Kluczyk (z funkcją bezprzewodowego
zda ...
Warunki działania
System wspomagania parkowania
włącza się, gdy przy włączonym
zapłonie, wciśnięty zostanie przycisk
systemu wspomagania parkowania.
Typ A
Wskaźnik przycisku systemu
wspomagania parkowania włącza się
automatycznie i urucham ...
Używanie zestawu naprawczego TireMobilityKit
1. Wprowadzanie uszczelniacza
Należy ściśle zachować kolejność
wykonywania opisanych czynności -
w przeciwnym razie uszczelniacz
może wydostać się z butelki pod
wysokim ciśnieniem.
1) Wstrząsnąć butelką z
uszczelniacze ...