Opel Astra: Informacje dotyczące przewożenia bagażu

Opel Astra –> Schowki –> Informacje dotyczące przewożenia bagażu

Informacje dotyczące przewożenia bagażu


  • Ciężkie przedmioty przewożone w przestrzeni bagażowej należy umieszczać przy oparciach foteli.

    Upewnić się, że oparcia są prawidłowo zablokowane. Jeśli przedmioty takie są układane piętrowo, najcięższe powinny zostać umieszczone na spodzie.

  •  Przedmioty należy zabezpieczyć pasami mocującymi przytwierdzonymi do zaczepów stabilizacyjnych.
  • Drobne przedmioty należy zabezpieczać przed przemieszczaniem się w przestrzeni bagażowej.
  •  Bagaż nie może wystawać ponad górną krawędź oparć.
  •  Nie wolno umieszczać żadnych przedmiotów na osłonie przestrzeni bagażowej ani na desce rozdzielczej; nie wolno zakrywać czujnika znajdującego się w górnej części deski rozdzielczej.
  •  Przewożony ładunek nie może utrudniać posługiwania się pedałami, hamulcem postojowym i dźwignią zmiany biegów ani ograniczać swobody ruchu kierowcy. W kabinie samochodu nie wolno przewozić jakichkolwiek niezabezpieczonych (nieprzytwierdzonych) przedmiotów.
  •  Nie wolno jeździć z otwartą klapą tylną.

Ostrzeżenie

Należy zawsze upewniać się, że ładunek w pojeździe jest bezpiecznie umocowany. W przeciwnym wypadku przedmioty mogą przemieszczać się wewnątrz pojazdu, powodując obrażenia ciała lub uszkodzenie ładunku, bądź samochodu.
  • Ładowność jest różnicą pomiędzy dopuszczalną masą całkowitą (patrz tabliczka identyfikacyjna) a masą własną pojazdu gotowego do drogi.

    W celu obliczenia ładowności należy wpisać dane samochodu w tabelę mas na początku podręcznika.

    Zgodnie z wymogami UE masa własna obejmuje szacunkową masę kierowcy (68 kg), bagażu (7 kg) i wszystkich płynów (zbiornik paliwa napełniony w 90%).

    Wyposażenie dodatkowe i opcjonalne zwiększa masę własną pojazdu.

  •  Przewożenie bagażu na dachu zwiększa wrażliwość samochodu na boczne podmuchy wiatru i pogarsza jego właściwości jezdne na skutek podwyższenia środka ciężkości. Ładunki należy rozłożyć równomiernie i zabezpieczyć pasami.

    Dostosować ciśnienie w ogumieniu i prędkość jazdy do warunków obciążenia. Okresowo sprawdzać i napinać pasy zabezpieczające.

    Nie przekraczać prędkości 120 km/h.

    Dopuszczalne obciążenie dachu wynosi 75 kg. Składa się na nie masa bagażnika dachowego oraz masa przewożonego ładunku.

    Bagażnik dachowy

    Ze względów bezpieczeństwa oraz w celu zapobiegania uszkodzeniom dachu, zaleca się stosowanie bagażników dachowych przeznaczonych specjalnie d ...

    Wskaźniki i przyrządy

    ...

    Zobacz tez:

    Opony zimowe
    Kiedy zakładane są opony zimowe, należy upewnić się, że są to opony radialne o takim samym rozmiarze i zakresie obciążeń co pierwotne opony pojazdu. Opony zimowe należy zakładać na wszystkie cztery koła pojazdu, by we wszyst ...

    Mechaniczna skrzynia biegów z funkcją automatycznej zmiany przełożeń
    Przestawianie dświgni skrzyni biegów Położenia dświgni skrzyni biegów *1: Najbardziej odpowiedni bieg dobierany jest automatycznie w zależności od sposobu wciśnięcia pedału przyspieszenia i prędkości samochodu. *2: Bi ...

    Usuwanie zaparowania oraz oblodzenia szyb
    Nacisnąć : nawiew powietrza jest kierowany na szybę przednią.  Pokrętło dmuchawy ustawić na najwyższą prędkość.  Pokrętło temperatury ustawić w położeniu najmocniejszego ogrzewania. ...

    Categorie