Opel Astra: Informacje dotyczące przewożenia bagażu

Opel Astra –> Schowki –> Informacje dotyczące przewożenia bagażu

Informacje dotyczące przewożenia bagażu


  • Ciężkie przedmioty przewożone w przestrzeni bagażowej należy umieszczać przy oparciach foteli.

    Upewnić się, że oparcia są prawidłowo zablokowane. Jeśli przedmioty takie są układane piętrowo, najcięższe powinny zostać umieszczone na spodzie.

  •  Przedmioty należy zabezpieczyć pasami mocującymi przytwierdzonymi do zaczepów stabilizacyjnych.
  • Drobne przedmioty należy zabezpieczać przed przemieszczaniem się w przestrzeni bagażowej.
  •  Bagaż nie może wystawać ponad górną krawędź oparć.
  •  Nie wolno umieszczać żadnych przedmiotów na osłonie przestrzeni bagażowej ani na desce rozdzielczej; nie wolno zakrywać czujnika znajdującego się w górnej części deski rozdzielczej.
  •  Przewożony ładunek nie może utrudniać posługiwania się pedałami, hamulcem postojowym i dźwignią zmiany biegów ani ograniczać swobody ruchu kierowcy. W kabinie samochodu nie wolno przewozić jakichkolwiek niezabezpieczonych (nieprzytwierdzonych) przedmiotów.
  •  Nie wolno jeździć z otwartą klapą tylną.

Ostrzeżenie

Należy zawsze upewniać się, że ładunek w pojeździe jest bezpiecznie umocowany. W przeciwnym wypadku przedmioty mogą przemieszczać się wewnątrz pojazdu, powodując obrażenia ciała lub uszkodzenie ładunku, bądź samochodu.
  • Ładowność jest różnicą pomiędzy dopuszczalną masą całkowitą (patrz tabliczka identyfikacyjna) a masą własną pojazdu gotowego do drogi.

    W celu obliczenia ładowności należy wpisać dane samochodu w tabelę mas na początku podręcznika.

    Zgodnie z wymogami UE masa własna obejmuje szacunkową masę kierowcy (68 kg), bagażu (7 kg) i wszystkich płynów (zbiornik paliwa napełniony w 90%).

    Wyposażenie dodatkowe i opcjonalne zwiększa masę własną pojazdu.

  •  Przewożenie bagażu na dachu zwiększa wrażliwość samochodu na boczne podmuchy wiatru i pogarsza jego właściwości jezdne na skutek podwyższenia środka ciężkości. Ładunki należy rozłożyć równomiernie i zabezpieczyć pasami.

    Dostosować ciśnienie w ogumieniu i prędkość jazdy do warunków obciążenia. Okresowo sprawdzać i napinać pasy zabezpieczające.

    Nie przekraczać prędkości 120 km/h.

    Dopuszczalne obciążenie dachu wynosi 75 kg. Składa się na nie masa bagażnika dachowego oraz masa przewożonego ładunku.

    Bagażnik dachowy

    Ze względów bezpieczeństwa oraz w celu zapobiegania uszkodzeniom dachu, zaleca się stosowanie bagażników dachowych przeznaczonych specjalnie d ...

    Wskaźniki i przyrządy

    ...

    Zobacz tez:

    Pomocnicze, USB i port iPod
    Można go wykorzystywać do podłączenia urządzeń audio i portu USB do włączenia pamięci USB i a port iPod do włączania iPod. UWAGA Podczas używania przenośnego urządzenia audio podłączonego do wyjścia zasil ...

    GAWR (Znamionowe dopuszczalne obciążenie osi)
    Jest to maksymalna dopuszczalna masa jaka może być przenoszona przez pojedynczą oś (przednią lub tylną). Wartości te są podane na Etykiecie zgodności. Całkowite obciążenie każdej z osi nigdy nie może przekroczyć prz ...

    Odblokowywanie i blokowanie drzwi (tylko przednie drzwi)
    W celu odblokowania zamknię- tych drzwi należy uchwycić ich zewnętrzną klamkę. Należy dotknąć czujnika po wewn ętrznej stronie klamki. Drzwi nie dają się odblokować przez 3 sekundy po ich zablokowaniu. W celu zablokowania ...

    Categorie