Samochód zosta! fabrycznie wyposażony w immobilizer, który uniemożliwi uruchomienie silnika osobie nie posiadającej jednego z oryginalnych kluczyków, będących w posiadaniu właściciela samochodu. Jeśli w stacyjce znajdzie się inny kluczyk, to nie zostaną odblokowane obwody elektronicznego modułu sterującego wtryskiem paliwa i zapłonem mieszanki.
Po przekręceniu kluczyka w stacyjce do pozycji ZAPŁON (II), lampka kontrolna immobilizera powinna zapalić się i po kilku sekundach zgasnąć. Jeśli lampka zacznie migać, oznacza to, że kluczyk nie został rozpoznany. Należy wtedy przekręcić kluczyk do pozycji BLOKADA (0).
wyjąć ze stacyjki, włożyć ponownie i przekręcić do pozycji ZAPŁON (II)-
Układ może nie rozpoznać właściwego kluczyka jeżeli w pobliżu stacyjki znajc i e się inny kluczyk. Kluczyki należy przechowywać oddzielnie.
Jeżeli, pomimo kilku prób, układ nie rozpoznaje kluczyka należy skontaktować się z ASO Honda.
Nie należy wykonywać żadnych przeróbek instalacji elektrycznej, które mogą wpłynąć na działanie układów elektronicznych zabezpieczających pojazd przed kradzieżą, gdyż może to spowodować ich błędne działanie, zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego.
W razie utraty jednego z kluczyków należy skontaktować się z ASO Honda.
Wytyczne EC
Układ immobilizera spełnia wytyczne dyrektywy R & TTE.

Zabezpieczenie akumulatora
przed rozładowaniem
Funkcja kontroli naładowania
akumulatora pojazdu
Funkcja ta gwarantuje najdłuższą
żywotność akumulatora pojazdu
dzięki układowi ładowania z
kontrolowanym wydatkiem mocy, a
także optymalnej dystrybucji mocy na
urządzenia.
Aby zapob ...
Uruchamianie silnika
Wersje z przekładnią bezstopniową: Sprawdzić czy dźwignia
skrzyni biegów znajduje się w położeniu P i mocno wcisnąć pedał
hamulca zasadniczego.
Wersje z mechaniczną skrzynią biegów z funkcją automatycznej
...
Nie należy podróżować w pozycji
leżącej
Aby zminimalizować możliwość
odniesienia obrażeń w razie wypadku i
zapewnić maksymalną skuteczność
działania systemu zabezpieczenia,
wszyscy pasażerowie powinni siedzieć
prosto, a kiedy pojazd jedzie, siedzenia
przednie i tylne p ...