Kia Ceed: Pasy trzypunktowe

Regulacja wysokości (wersja 5 drzwiowa i kombi)

Regulacja wysokości (wersja 5 drzwiowa i kombi)


Aby zapewnić maksymalną wygodę i bezpieczeństwo, możliwa jest regulacja wysokości, na której znajduje się punkt mocowania pasa, do jednej z 4 pozycji.

Pasy bezpieczeństwa powinny być tak wyregulowane, by nie znajdowały się zbyt blisko szyi, gdyż nie zapewnią wówczas skutecznej ochrony. Część ramieniowa pasa powinna być ustawiona tak, aby przechodziła w poprzek klatki piersiowej i przez środek ramienia najbliższego drzwi, a nie po szyi.

Aby wyregulować wysokość punktu mocowania pasów bezpieczeństwa, należy obniżać lub podwyższać ich punkt mocowania w regulatorze, aż do przemieszczenia w żądane położenie.

Aby podnieść punkt mocowania, należy pociągnąć go do góry (1). Aby go obniżyć, należy go pociągnąć w dół (3) trzymając równocześnie wciśnięty przycisk mechanizmu regulacji (2).

Zwolnienie przycisku zablokuje punkt mocowania w wybranej pozycji. Aby upewnić się, że punkt mocowania został zablokowany, należy podjąć próbę jego przesunięcia.

Prowadnica przedłużenia pasa ramieniowego (tylko wersja 3-drzwiowa)

Prowadnica przedłużenia pasa ramieniowego (tylko wersja 3-drzwiowa)


W celu ułatwienia dostępu do pasa ramieniowego można wyregulować położenie prowadnicy przedłużenia pasa ramieniowego.

 • Należy ustawić prowadnicę przedłużenia pasa ramieniowego w żądanym położeniu (1-2).
 • Przy wsiadaniu na tylne siedzenia lub opuszczaniu ich należy ustawić prowadnicę przedłużenia pasa ramieniowego w położeniu (3).

OSTRZEŻENIE

 • Należy sprawdzić, czy punkt mocowania pasa ramieniowego jest zablokowany w swojej pozycji na żądanej wysokości. Nigdy nie należy owijać pasem ramieniowym szyi bądź twarzy. Niewłaściwe założony pas bezpieczeństwa może spowodować poważne obrażenia w razie wypadku.
 • Zaniechanie wymiany pasów bezpieczeństwa po wypadku może doprowadzić do pozostawienia w samochodzie uszkodzonych pasów, które nie zapewnią ochrony w razie kolejnej kolizji prowadząc do obrażeń lub śmierci pasażerów.

  Po wypadku należy wymienić pasy bezpieczeństwa tak szybko, jak to tylko możliwe.

Aby zapiąć pas bezpieczeństwa

Aby zapiąć pas bezpieczeństwa


Aby zapiąć pas bezpieczeństwa, wyciągnij go ze zwijacza i włóż metalową klamrę (1) w sprzączkę pasa (2). Kiedy klamra pasa zostanie zatrzaśnięta w sprzączce, będzie słychać dźwięk "kliknięcia".

Pas bezpieczeństwa automatycznie reguluje się na właściwą długość tylko wtedy, gdy biodrowa część pasa jest wyregulowana ręcznie tak, aby ciasno pasowała do bioder. Jeśli pochylisz się powoli ku przodowi, pas wydłuży się i umożliwi ci poruszanie się. Jeśli jednak nastąpi nagłe zatrzymanie lub uderzenie, pas zostanie zablokowany na miejscu.

Blokuje się on na miejscu również wtedy, kiedy spróbujesz zbyt szybko wychylić się do przodu.

OSTROŻNIE

Kiedy korzysta się z pasa bezpieczeństwa środkowego tylnego siedzenia, musi być wykorzystywana sprzączka pasa oznaczona "CENTER".

UWAGA

Jeśli nie można wyciągnąć pasa bezpieczeństwa z jego zwijacza, należy pociągnąć go silnie do przodu i zwolnić.

Następnie można płynnie wyciągnąć pas ze zwijacza.

Aby zapiąć pas bezpieczeństwa


OSTRZEŻENIE

Biodrowa część pasa powinna być umieszczona tak nisko, jak to tylko możliwe oraz obciśnięta wokół bioder, a nie talii. Jeżeli pas biodrowy jest umieszczony zbyt wysoko wokół talii, może zwiększyć możliwości odniesienia obrażeń w razie wypadku. Oba ramiona nie powinny znajdować się pod lub nad pasem. Raczej, jedno powinno być nad a drugie pod, tak jak pokazano na ilustracji.

Nigdy nie należy zapinać pasów bezpieczeństwa pod ramieniem znajdującym się bliżej drzwi.

Odpinanie pasów bezpieczeństwa

Odpinanie pasów bezpieczeństwa


Pasy bezpieczeństwa mogą zostać odpięte poprzez naciśnięcie przycisku zwalniającego (A) na zatrzasku blokującym. Po zwolnieniu pas powinien automatycznie zwinąć się z powrotem do wnętrza mechanizmu zwijania.

Jeżeli tak się nie stanie, należy upewnić się, czy pas nie jest skręcony, a potem spróbować go zwinąć ponownie.

  Wskaźnik ostrzegawczy niezapiętych pasów bezpieczeństwa

  Kontrolka ostrzegawcza ostrzegająca o nie zapiętym pasie bezpieczeństwa kierowcy (1) Jako przypomnienie dla kierowcy, kontrolka ostrzegawcza ostrzegając ...

  Wstępny napinacz pasów bezpieczeństwa

  Samochód jest wyposażony we wstępne napinacze pasów bezpieczeństwa kierowcy i przedniego pasażera. Napinacz wstępny został zamo ...

  Zobacz tez:

  Informacje ogólne
  Należy używać wyłącznie haków holowniczych przeznaczonych dla danego modelu samochodu. Montaż haka holowniczego powinien być wykonywany w warsztacie. Może być konieczne wprowadzenie w samochodzie pewnych modyfikacji w obrębie układ ...

  Ekran Phone MENU (MENU telefonu)
  Menu telefonu Kiedy urządzenie Bluetooth Wireless Technology jest połączone, naciśnij przycisk , by wyświetlić ekran Phone MENU (MENU telefonu). (1) Dial Number (Wybierz numer): Wyświetla ekran wybierania numerów, na którym można wybie ...

  Filtr powietrza regulacji klimatu
  Filtr powietrza regulacji klimatu zainstalowany przed przednim schowkiem tablicy rozdzielczej i filtruje pył oraz inne zanieczyszczenia, które wnikają do pojazdu z zewnątrz, przez system ogrzewania oraz klimatyzacji. Jeżeli z upływem czasu pył lub inne ...

  Categorie