Kia Ceed: Układ mocowania pasów bezpieczeństwa

Kia Ceed –> Systemy bezpieczeństwa samochodu –> Pasy bezpieczeństwa –> Układ mocowania pasów bezpieczeństwa

OSTRZEŻENIE

 • Aby zapewnić maksymalną ochronę ze strony systemu napinającego, należy zawsze mieć zapięte pasy bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.
 • Pasy bezpieczeństwa są najbardziej skuteczne kiedy oparcia znajdują się w górnej pozycji.
 • Dzieci w wieku 12 lat i młodsze muszą być zawsze poprawnie przypięte do tylnego siedzenia.

  Nigdy nie należy pozwalać dzieciom na jazdę na siedzeniu przedniego pasażera. Jeżeli dziecko w wieku powyżej 12 lat musi zostać posadzone na przednim siedzeniu, należy przypiąć je odpowiednio pasami, a siedzenie przesunąć jak najdalej do tyłu.

 • Nigdy nie należy umieszczać pasa ramieniowego pod ramieniem lub za plecami.

  Niewłaściwe założony pas ramieniowy może spowodować poważne obrażenia w razie wypadku. Pas ramieniowy powinien być umieszczony na środku ramienia przechodząc nad obojczykiem.

 • Należy unikać zakładania skręconych pasów bezpieczeństwa.

  Skręcony pas nie realizuje swojej funkcji tak dobrze jak powinien. Podczas kolizji, może zostać wciśnięty w ciało pasażera. Należy upewnić się, że taśma pasa jest wyprostowana oraz nie jest skręcona.

 • Należy zachować ostrożność, aby nie uszkodzić pasów bezpieczeństwa lub ich elementów mocowania. Jeżeli pasy bezpieczeństwa lub ich mocowanie są uszkodzone, konieczna jest ich wymiana.

OSTRZEŻENIE

Pasy bezpieczeństwa są zaprojektowane, aby chronić szkielet pasażera i powinny przechodzić nisko wokół miednicy lub miednicy, klatki piersiowej i ramion odpowiednio do ich konstrukcji; należy unikac zakładania pętli pasa na brzuch.

Aby zapewnić ochronę, dla której pasy bezpieczeństwa zostały zaprojektowane, powinny być one założone tak ściśle, jak tylko na to pozwala zachowanie wygody pasażera.

Luźny pas zacznie redukuje ochronę zapewnianą pasażerowi.

Należy postarać się o unikanie zabrudzenia pasów środkami czyszczącymi, olejami, chemikaliami, a szczególnie elektrolitem z akumulatora. Bezpieczne czyszczenie może zostać przeprowadzone z wykorzystaniem łagodnego mydła i wody. Pas powinien zostać wymieniony, jeżeli zostanie przypalony zabrudzony lub uszkodzony.

Zasadnicze znaczenia ma wymienienie całego zestawu pasów bezpieczeństwa oraz ich mocowań, jeżeli były używane podczas poważnego wypadku, nawet jeżeli uszkodzenia nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Nie należy używać pasów bezpieczeństwa, jeżeli ich taśmy zostały skręcone.

Każdy zestaw pasów bezpieczeństwa może być używany tylko przez jedną osobę, przypinanie pasem dziecka, które siedzi na kolanach u pasażera jest niebezpieczne.

OSTRZEŻENIE

 • Użytkownik nie powinien we własnym zakresie wykonywać żadnych modyfikacji oraz dodawać elementów, które utrudnią działanie mechanizmu regulacji pasa lub uniemożliwią regulację pasów w celu usunięcia luzu taśmy pasów.
 • Podczas zapinania pasów bezpieczeństwa, należy zwracać uwagę, aby nie zapiąć klamry swojego pasa bezpieczeństwa ze sprzączką pasów bezpieczeństwa innego fotela. Jest to bardzo niebezpieczne i użytkownik samochodu może nie być prawidłowo zabezpieczony przez pasy bezpieczeństwa.
 • Podczas jazdy nie należy odpinać pasów bezpieczeństwa i nie przeprowadzać cyklicznie operacji zapinania i odpinania pasów. Może to doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem i wypadku ze skutkiem śmiertelnym lub poważnymi obrażeniami ciała, lub zniszczeniami mienia.
 • Podczas zapinania pasów bezpieczeństwa, należy sprawdzić, czy pod pasami nie znajdują się obce twarde przedmioty lub przedmioty mogące łatwo pęknąć.
 • Należy się upewnić, czy w sprzączce pasów bezpieczeństwa nie znajdują się jakieś przedmioty obce. Pasy bezpieczeństwa mogą się nie dać poprawnie zapiąć.

Pasy bezpieczeństwa

...

Wskaźnik ostrzegawczy niezapiętych pasów bezpieczeństwa

Kontrolka ostrzegawcza ostrzegająca o nie zapiętym pasie bezpieczeństwa kierowcy (1) Jako przypomnienie dla kierowcy, kontrolka ostrzegawcza ostrzegając ...

Zobacz tez:

Dostosowanie różnych rodzajów fotelików dziecięcych do zamocowania w zaczepach ISOFIX na poszczególnych miejscach w samochodzie (wersje ze sztywnymi zaczepami
Poniższa tabela zawiera informacje o wariantach zamocowania fotelików dziecięcych w samochodzie. (1) W przypadku fotelików dziecięcych bez oznaczenia rozmiaru ISO/XX (A do G), dla odpowiedniej grupy wielkościowej, producent samochodu wskazuje zalecane foteli ...

Powiększanie przestrzeni bagażowej (dwudzielne oparcie tylnej kanapy)
 Jeśli jest to konieczne, wyjąć osłonę przestrzeni bagażowej.  Nacisnąć i przytrzymać zaczep i nacisnąć zagłówki w dół. Przeciągnąć pasy bezpieczeństwa zewnętrznych ...

Zapobieganie zamarzaniu zamków
Aby nie dopuścić do zamarznięcia zamków, w otwór zamka należy wtrysnąć zatwierdzony płyn rozmrażający lub glicerynę. Jeśli zamek jest pokryty lodem, należy spryskać go zatwierdzonym płynem rozmrażający ...

Categorie