Kia Ceed: Siedzenia

Siedzenia


Fotel kierowcy

(1) Regulacja fotela przód/tył

(2) Regulacja pochylenia oparcia fotela

(3) Regulacja wysokości fotela

(4) Podparcie lędźwiowe*

(5) Podgrzewacz siedzenia*

(6) Regulacja zagłówka fotela

(7) Siedzenie przesuwne (dla ułatwienia wsiadania/wysiadania) (tylko dla wersji 3 drzwiowej pojazdu)

Fotel pasażera

(8) Regulacja fotela przód/tył

(9) Regulacja pochylenia oparcia fotela

(10) Regulacja wysokości fotela*

(11) Podparcie lędźwiowe*

(12) Podgrzewacz siedzenia*

(13) Siedzenie przesuwne (dla ułatwienia wsiadania/wysiadania) (tylko dla wersji 3 drzwiowej pojazdu)

(14) Regulacja zagłówka fotela

Siedzenia tylne

(15) Podłokietnik*

(16) Regulacja zagłówka fotela

(17) Tylne siedzenia dzielone, składane

* : jeżeli są w wyposażeniu

OSTRZEŻENIE - Luźne przedmioty

Luźne przedmioty w okolicy stóp kierowcy mogą spowodować utrudnienia przy obsłudze pedałów i mogą być przyczyną wypadku. Nie należy umieszczać niczego pod przednimi siedzeniami.

UWAGA

Jeśli brałeś udział w wypadku drogowym, przednie siedzenie może być uszkodzone.

W tym przypadku zalecamy sprawdzenie układu siedzeń przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.

OSTRZEŻENIE - Odpowiedzialność kierowcy za pasażera na przednim siedzeniu

 • Jazda samochodem z przednim oparciem opuszczonym może prowadzić do poważnych lub śmiertelnych obrażeń w razie wypadku. Jeżeli przednie siedzenie jest opuszczone w czasie wypadku, biodra pasażera mogą ześlizgnąć się pod pasem, co spowoduje przyłożenie do niechronionego brzucha bardzo ogromnych sił.

  Skutkiem mogą być poważne lub śmiertelne obrażenia wewnętrzne. Kierowca powinien doradzić pasażerowi siedzącemu na przednim siedzeniu, aby utrzymywał oparcie w pionie zawsze, kiedy samochód jest w ruchu.

 • Nie należy używać poduszki dosiedzenia zmniejszającej tarcie między fotelem a pasażerem.

  Podczas wypadku lub nagłego zatrzymania samochodu biodra pasażera mogą się przesunąć pod biodrową część pasów bezpieczeństwa. Ponieważ pasy bezpieczeństwa mogą nie działać w normalny sposób, może dojść do poważnych obrażeń ciała lub śmierci.

OSTRZEŻENIE - Siedzenie kierowcy

 • Nigdy nie należy wykonywać regulacji siedzenia podczas jazdy samochodem. Może to spowodować utratę kontroli nad samochodem i wypadek skutkujący śmiercią, poważnymi obrażeniami lub zniszczeniem mienia.
 • Nie należy pozwolić, aby cokolwiek blokowało normalną pozycję oparcia siedzenia.

  Przewożenie przedmiotów przyciśniętych do oparcia siedzenia lub w inny sposób blokujących odpowiednie jego ustawienie może spowodować ciężkie lub śmiertelne obrażenia w przypadku gwałtownego hamowania lub wypadku.

 • Zawsze należy prowadzić i podróżować z oparciem podniesionym oraz z pętlową częścią pasów bezpieczeństwa dopasowaną ściśle wokół bioder.

  Jest to najlepsza pozycja, aby ochronić Ciebie w razie wypadku.

 • Aby uniknąć zbędnych zranień spowodowanych przez poduszkę bezpieczeństwa, które mogą być poważne, zawsze należy siedzieć jak najdalej od kierownicy, zachowując jednocześnie wygodną pozycję do kierowania samochodem. Zaleca się, aby klatka piersiowa znajdowała się przynajmniej 250 mm od kierownicy.

OSTRZEŻENIE - Tylne oparcia

 • Tyle oparcia powinny być pewnie zablokowane. W przeciwnym wypadku pasażerowie lub przedmioty mogą zostać wyrzucone do przodu powodując poważne obrażenia lub śmierć w przypadku gwałtownego hamowania lub wypadku.
 • Bagaże lub inne ładunki powinny być ułożone płasko w bagażniku.

  Jeżeli przedmioty są duże, ciężkie albo ułożone jeden na drugim, należy je zabezpieczyć.

  Pod żadnym pozorem ładunek nie może być spiętrzony wyżej niż oparcia siedzeń. Nieprzestrzeganie tych ostrzeżeń może spowodować poważne obrażenia lub śmierć w przypadku gwałtownego hamowania, wypadku albo dachowania.

 • Kiedy samochód jedzie, żaden pasażer nie powinien podróżować w przestrzeni ładunkowej lub siedzieć, czy leżeć na opuszczonych oparciach. Podczas jazdy wszyscy pasażerowie muszą znajdować się na siedzeniach oraz być do nich poprawnie przypięci pasami.
 • Podczas podnoszenia oparcia do górnej pozycji, należy upewnić się, że jest pewnie zablokowane poruszając nim do przodu i do tyłu.

OSTRZEŻENIE

Po wyregulowaniu fotela należy zawsze sprawdzić, czy jest on pewnie zablokowany na miejscu przez podjęcie próby przesunięcia go do przodu i do tyłu bez użycia dźwigni blokowania. Nagłe niespodziewane przemieszczenie fotela kierowcy może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem i wypadku.

 • Należy zachować maksymalną ostrożność, aby ręce lub inne przedmioty nie zostały pochwycone przez mechanizmy fotela w chwili, gdy fotel jest w ruchu.
 • Nie należy umieszczać zapalniczki na podłodze lub fotelu. Podczas manipulowania fotelem gaz może wydostać się z zapalniczki i spowodować pożar.
 • Należy zachować ostrożność podczas wyciągania małych przedmiotów spod foteli lub przestrzeni między fotelami i konsolą środkową. Podczas tej czynności można łatwo skaleczyć się o ostre krawędzie mechanizmów foteli.

Systemy bezpieczeństwa samochodu

...

Przednie siedzenie

...

Zobacz tez:

Wymiana żarówek tylnej lampy
Otworzyć pokrywę bagażnika. Otworzyć pokrywkę w wykładzinie bagażnika ciągnąc za jej krawędź Sprawdzić, która żarówka jest spalona (świateł STOP, tylnych, cofania, kierunkowskazów ...

Jazda z większą prędkością
Ogumienie Ciśnienie w oponach należy dostosować tak, by było zgodne z zaleceniami. Zbyt niskie ciśnienie opon prowadzi do ich przegrzania i może powodować uszkodzenia opon. Należy unikać używania zużytych lub uszkodzonych opon, poniewa& ...

Przed wykonaniem naprawy
Przed zastosowaniem awaryjnego zestawu naprawczego do ogumienia należy oszacować zakres uszkodzeń opony. Nie należy wyjmować gwoździa lub źruby z opony. Wyjęcie ich może powiększyć uszkodzenie i uniemożliwić napraw ...

Categorie