Kia Ceed: Składanie tylnego siedzenia

Kia Ceed –> Systemy bezpieczeństwa samochodu –> Siedzenia –> Tylne siedzenie –> Składanie tylnego siedzenia

Tylne siedzenia (poduszki) można składać, by ułatwić przewożenie długich przedmiotów lub zwiększyć pojemność bagażnika pojazdu.

OSTRZEŻENIE

Celem składania do przodu siedzeń tylnych jest umożliwienie przewożenia dłuższych elementów, które inaczej nie zmieściłyby się w przestrzeni ładunkowej.

Nie należy nigdy pozwalać pasażerom na siedzenie górnych powierzchniach złożonych siedzeń, kiedy samochód się porusza, bo nie jest to właściwa pozycja do jazdy, a pasy bezpieczeństwa nie są w niej dostępne do użytku. Może to spowodować poważne obrażenia lub śmierć w razie wypadku lub podczas gwałtownego hamowania.

Przedmioty przewożone na złożonych siedzeniach nie powinny wystawać powyżej górnej krawędzi przednich siedzeń. Może to doprowadzić do przesunięcia się ładunku do przodu powodując obrażenia lub uszkodzenia pojazdu podczas gwałtownego hamowania.

Aby złożyć poduszkę i oparcie tylnego siedzenia (wersja 5 drzwiowa i kombi)

Aby złożyć poduszkę i oparcie tylnego siedzenia (wersja 5 drzwiowa i kombi)


1.Ustawić oparcie przednie w górną pozycję oraz w razie potrzeby przesunąć przednie siedzenie do przodu lub tylne siedzenie do tyłu.

2.Unieść przednią część poduszki siedzenia.

Aby złożyć poduszkę i oparcie tylnego siedzenia (wersja 5 drzwiowa i kombi)


3. Unieść tylną część poduszki siedzenia.

Ustawić tylną część poduszki pionowo.

4.Pociągnij dźwignię zwalniającą blokadę (widoczna czerwona).

Aby złożyć poduszkę i oparcie tylnego siedzenia (wersja 5 drzwiowa i kombi)


5.Zdjąć zagłówek z oparcia tylnego siedzenia.

6.Schować zagłówek poprzez włożenie prętów zagłówka do schowka u dołu poduszki siedzenia.

Aby złożyć poduszkę i oparcie tylnego siedzenia (wersja 5 drzwiowa i kombi)


7.Złóż pewnie oparcie fotela do przodu i do dołu.

Aby złożyć poduszkę i oparcie tylnego siedzenia (wersja 5 drzwiowa i kombi)


8.Aby korzystać z tylnego siedzenia, należy przywrócić pierwotne położenie zagłówka w oparciu siedzenia i wyregulować go do żądanej pozycji.

9.Należy unieść i popchnąć oparcie siedzenia ku tyłowi, aż do kliknięcia, gdy będzie na swoim na miejscu.

Należy się upewnić, że siedzenie jest zablokowane na swoim miejscu (czerwona część niewidoczna).

Aby złożyć poduszkę i oparcie tylnego siedzenia (wersja 5 drzwiowa i kombi)


10. Ustawić poduszkę siedzenia w pierwotnym położeniu poprzez naciśnięcie najpierw do dołu tylnej części poduszki siedzenia. Należy się upewnić, że poduszka siedzenia jest zablokowana na swoim miejscu.

11. Przywrócić z powrotem prawidłowe położenie tylnego pasa bezpieczeństwa.

Składanie oparcia tylnego siedzenia (dla wersji 3 drzwiowej samochodu)

Składanie oparcia tylnego siedzenia (dla wersji 3 drzwiowej samochodu)


1. Ustaw oparcie przedniego siedzenia pionowo i jeśli zachodzi potrzeba, przesuń przednie siedzenie ku przodowi.

2. Opuść zagłówki tylnych siedzeń do najniższego położenia.

Składanie oparcia tylnego siedzenia (dla wersji 3 drzwiowej samochodu)


3.Pociągnij dźwignię zwalniającoblokującą (1) i złóż starannie oparcie tylnego siedzenia do przodu i do dołu.

Jeśli pas bezpieczeństwa blokuje się po rozłożeniu oparcia tylnego siedzenia, należy go wysunąć, zwolnić, a następnie wyciągnąć go ponownie.

Rozkładanie tylnego siedzenia

1. Aby korzystać z tylnego siedzenia, unieś i pewnie pociągnij oparcie tylnego siedzenia do tyłu na swoje miejsce, aż do usłyszenia kliknięcia.

Upewnij się, że oparcie jest zablokowane na swoim miejscu. Kiedy przywracasz pionowe położenie oparcie tylnego siedzenia, zawsze upewnij się, czy jest ono zablokowane na miejscu, poprzez popchnięcie górnej części oparcia siedzenia.

Jeśli nie możesz zobaczyć czerwonej linii, usytuowanej u dołu dźwigni składania, oznacza to, że oparcie siedzenia jest całkowicie zablokowane.

2. Przywracanie prawidłowego położenia tylnego pasa bezpieczeństwa.

3. Kiedy oparcie siedzenia jest w pełni zainstalowane, ponownie sprawdź dźwignię składania.

OSTRZEŻENIE

Kiedy oparcie tylnego siedzenia jest podnoszone do górnej pozycji po złożeniu, należy: Zachować ostrożność, aby nie uszkodzić taśmy pasów bezpieczeństwa lub ich zatrzasków.

Unikać sytuacji, w której pas bezpieczeństwa lub zatrzask mogłyby zostać zablokowane lub zakleszczone w tylnym siedzeniu.

Upewnić się, że oparcie jest całkowicie zablokowane w górnej pozycji naciskając jego górną część.

W przeciwnym przypadku, kiedy dojdzie do wypadku albo gwałtownego hamowania, siedzenie może się złożyć pozwalając ładunkowi na przedostanie się do kabiny pasażerskiej, co może spowodować poważne obrażenia lub śmierć.

OSTROŻNIE - Tylne pasy bezpieczeństwa

Podczas ponownego ustawiania tylnego siedzenia w pozycji pionowej, należy pamiętać, aby tylny pas ramieniowy wrócił na swoje miejsce.

OSTRZEŻENIE - Ładunek

Ładunek powinien być zawsze zabezpieczony, aby uchronić się przed niebezpiecznymi przedmiotami wyrzucanymi we wnętrzu samochodu w czasie zderzenia i powodującymi obrażenia u pasażerów. Szczególna uwaga powinna zostać poświęcona przedmiotom umieszczonym na tylnych siedzeniach, gdyż mogą one uderzyć w pasażerów na przednich siedzeniach podczas zderzenia czołowego.

OSTRZEŻENIE - Ładowanie ładunku

W czasie umieszczania ładunku lub rozładunku samochodu, należy upewnić się, czy silnik jest wyłączony, czy automatyczna skrzynia biegów ma dźwignię wybieraka ustawioną w pozycji P (Postój) lub mechaniczna skrzynia biegów ma dźwignię zmiany biegów ustawioną w pozycji biegu wstecznego lub 1. i czy starannie zaciągnięty jest hamulec postojowy. Nie podjęcie tych kroków może doprowadzić do przemieszczenia się samochodu, jeżeli dźwignia zmiany biegów zostanie przypadkowo przesunięta w inną pozycję.

  Zagłówek

  Tylne siedzenie(a) wyposażone jest w zagłówek w celu zapewnienia wygody i bezpieczeństwa pasażerów siedzących w każdej pozycji. ...

  Pasy bezpieczeństwa

  ...

  Zobacz tez:

  Zaprawki lakiernicze
  W ASO Honda dostępne są lakiery dc zaprawek w kolorze lakieru posiadane go samochodu. Nr kodowy lakieru został podany na płytce przymocowanej do obudowy prawego amortyzator; w przedziale silnikowym. Podanie numeru przy zamawianiu lakieru pozwol uniknąć pomył ...

  Holowanie innego pojazdu
  Włożyć śrubokręt w szczelinę przy dolnym wygięciu zaślepki. Odłączyć zaślepkę przez ostrożne przesunięcie śrubokręta w dół. Ucho holownicze znajduje się w skrzynce z narzędziami sam ...

  Wymiana baterii w kluczyku elektronicznym
  Gdy system nie działa prawidłowo lub zasięg odbioru jest coraz krótszy, należy niezwłocznie wymienić baterię. Konieczność wymiany baterii jest sygnalizowana przez komunikat na wyświetlaczu informacyjnym kierowcy. Zużytych bater ...

  Categorie