Kia Ceed: Wymiana opony z czujnikiem TPMS

Jeśli ciśnienie w oponie jest niskie, włączą się kontrolki ostrzegawcze sygnalizacji pozycji niskiego ciśnienia w oponach. Zalecamy, aby układ został sprawdzony przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.

OSTROŻNIE

Zalecamy, aby wykorzystywać środek uszczelniający zatwierdzony przez Kia.

Środek uszczelniający na czujniku ciśnienia w oponie i kole powinien być wyeliminowany, gdy wymienia się oponę na nową.

Każde koło wyposażone jest w czujnik ciśnienia w oponach zamontowany wewnątrz opony za trzonkiem zaworu. Należy używać koł specjalnie przystosowanych do układu TPMS. Zaleca się, aby opony były serwisowane przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.

Jeśli będziesz jechał przez około 10 minut z prędkościami ponad 25 km/godz, po wymianie opony o niskim ciśnieniu na koło zapasowe, nastąpi co następuje:

 • Wskaźnik usterek TPMS może migać przez około 1 minutę, a następnie pozostanie włączony w sposób nieprzerwany, ponieważ czujnik TPMS nie jest zamontowany w kole zapasowym.

Możesz nie rozpoznać opony z niedostatecznym ciśnieniem jedynie poprzez jej oglądanie. Aby zmierzyć ciśnienie pompowania opon, zawsze używaj przyrządu pomiarowego dobrej jakości. Zauważ, że odczyt ciśnienia opony, która nagrzała się (wskutek jazdy) będzie wyższy, niż opony ostygniętej (nieużywana przez przynajmniej 3 godziny i używana na dystansie krótszym niż 1,6 km (1 milę) w czasie trwania okresu 3 godzin).

Przed zmierzeniem ciśnienia powietrza pozwól, by opona ostygła.

Przed napompowaniem do zalecanej wartości ciśnienia, zawsze upewnij się, że opona jest zimna.

Zimna opona oznacza, że pojazd nie był używany przez okres 3 godzin i przejechał nie więcej niż 1,6 km (1 milę) w ciągu tych 3 godzin.

OSTROŻNIE

Zalecamy, aby wykorzystywać środek uszczelniający zatwierdzony przez Kia, jeśli pojazd jest wyposażone w Układ monitorowania ciśnienia w oponach. Płynna masa uszczelniająca może uszkodzić czujnik ciśnienia w ogumieniu.

OSTRZEŻENIE - TPMS

 • TPMS nie może ostrzegać użytkownika samochodu o poważnym i gwałtownym uszkodzeniu opony spowodowanym przez czynniki zewnętrzne.takie jak gwoździe lub zanieczyszczenia.
 • Jeśli użytkownik samochodu odczuwa jakąkolwiek jego niestabilność, powinien niezwłocznie zdjąć stopę z pedału przyspieszania i stopniowo rozpocząć hamowaniez niewielką siłą i zjechać z drogi w bezpieczne miejsce.

OSTRZEŻENIE - Ochrona TPMS

Nieodpowiedzialne manipulowanie, zmiany lub wyłączanie części Układu Monitorowania Ciśnienia w Ogumieniu (TPMS) mogą zakłócić zdolność układu do ostrzegania kierowcy o niskim ciśnieniu w ogumieniu i/lub uszkodzić układ TPMS.

Nieodpowiedzialne manipulowanie, zmiany lub wyłączanie części Układu Monitorowania Ciśnienia w Ogumieniu (TPMS) mogą spowodować unieważnienie gwarancji na tę część pojazdu.

OSTRZEŻENIE

 • Nie należy wprowadzać zmian w samochodzie, ponieważ mogą one zakłócać działanie TPMS.
 • Koła dostępne na rynku nie posiadają czujnika TPMS.

  Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy stosować części na wymianę kupowane u autoryzowanego sprzedawcy Kia.

 • Jeśli korzystacie z kół kupowanych na rynku, stosujcie czujnik TPMS zatwierdzony przez autoryzowanego sprzedawcę Kia. Jeżeli Państwa pojazd nie jest wyposażony w czujnik TPMS lub czujnik TPMS nie działa prawidłowo, możecie nie zaliczyć przeglądu okresowego pojazdu przeprowadzanego w Waszym kraju.

❈ Wszystkie pojazdy sprzedawane na rynku EUROPEJSKIM w podanym niżej okresie, muszą być wyposażone w czujniki TPMS.

 • Nowe modele pojazdów: 1 listopada 2012 ~
 • Aktualnie sprzedawane modele pojazdów: 1 listopada 2014~ (W oparciu o datę rejestracji samochodów)

  Wskaźnik usterek układu monitorowania ciśnienia w ogumieniu (TPMS)

  Wskaźnik usterek TPMS będzie się świecił, po miganiu przez około 1 minutę, kiedy istnieje problem z Układem monitorowania ciśnienia ...

  Holowanie

  ...

  Zobacz tez:

  Zmiana biegów, gdy dśwignia skrzyni biegów znajduje się w położeniu M
  Aby włączyć 7-biegową sekwencyjną skrzynię biegów z trybem jazdy dynamicznej "SPORT", należy przestawić dśwignię zmiany biegów w położenie M. Po wybraniu położenia M dświgni skrzyni biegów, zmiany bieg ...

  Informacje podróżne
  Pokazywany jest zasięg jazdy, średnie zużycie paliwa i inne informacje dotyczące jazdy. Wyświetlacz można przełączać pomiędzy poszczególnymi funkcjami, wciskając przycisk przełączania wskazań wyświetlacza/ przycisk ...

  Typ zastosowanego fotelika
  Aby zapewnić właściwe podparcie dla głowy, szyi i pleców dziecka do około jednego roku, musi być ono zabezpieczone w foteliku skierowanym tyłem do kierunku jazdy. Mogą być stosowane dwa typy fotelików: Fotelik przeznaczony wy ...

  Categorie