Kia Ceed: Zabezpieczanie fotelika do przewożenia dzieci z systemem "ISOFIX" lub wiązanym punktem mocowania ("Tether Anchorage") (jeżeli są w wyposażeniu)

Kia Ceed –> Systemy bezpieczeństwa samochodu –> Foteliki do przewożenia dzieci –> Zabezpieczanie fotelika do przewożenia dzieci z systemem "ISOFIX" lub wiązanym punktem mocowania ("Tether Anchorage") (jeżeli są w wyposażeniu)

Zabezpieczanie fotelika do przewożenia dzieci z systemem


ISOFIX to standardowa metoda mocowania fotelików do przewożenia dzieci, która eliminuje konieczność wykorzystywania standardowych pasów bezpieczeństwa dla osób dorosłych.

Umożliwia ona dużo bezpieczniejsze i wygodniejsze umieszczenie fotelika do przewożenia dzieci, a dodatkową jej zaletą jest łatwiejszy i szybszy montaż.

Foteliki systemu ISOFIX mogą jedynie być instalowane jedynie wtedy, gdy posiadają one homologację specjalną charakterystyczną dla pojazdu lub uniwersalną, zgodnie z wymaganiami ECE-R 44.

Zabezpieczanie fotelika do przewożenia dzieci z systemem


W dolnej części po każdej stronie oparć tylnych siedzeń znajdują się symbole ISOFIX. Symbole te pokazują położenie dolnych punktów mocowania dla wyposażonych w nie fotelików.

Obydwa tylne skrajne siedzenia wyposażone są w parę punktów mocowania ISOFIX, jak również odpowiedni górny podwieszany punkt mocowania w podłodze za tylnymi siedzeniami (kombi) lub na półce za tylnymi siedzeniami (sedan). Punkty mocowania ISOFIX usytuowane są między poduszkami siedzenia i oparciami, oznakowane ikoną ISOFIX.

Dla celów instalacji, złącza CRS ISOFIX muszą być sprzęgnięte z punktami kotwiczenia ISOFIX pojazdu (słuchaj KLIKNIĘCIA, sprawdź potencjalne wskazania wzrokowo na CRS i sprawdź skrośnie poprzez pociągnięcie).

Foteliki dla dzieci (CRS) z uniwersalną homologacją zgodną z ECE-R 44 wymagają dodatkowego mocowania, za pomocą górnej taśmy, podpiętej do odpowiednich górnych podwieszanych punktów mocowania w podłodze za tylnymi siedzeniami (kombi) lub na półce za tylnymi siedzeniami (sedan).

Instalacja i użytkowanie fotelika dla dziecka muszą być zgodne z Instrukcją instalacji, która jest dodana do fotelika ISOFIX.

OSTRZEŻENIE

 • Podczas korzystania z systemu "ISOFIX" w celu zamocowania fotelika do przewożenia dziecka na tylnym siedzeniu, każdy niewykorzystany zatrzask pasa lub metalowa sprzączka powinny być zatrzaśnięte. Pasy należy przeciągnąć za fotelikiem do przewożenia dziecka oraz ściągnąć je do mechanizmu zwijacza, aby uniemożliwić dziecku ich uchwycenie. Jeżeli sprzączki pasów bezpieczeństwa nie są zapięte, a pasy wiszą luźno niezwinięte, dziecko zapięte w foteliku do jego przewożenia może się nimi udusić albo ulec poważnym lub śmiertelnym obrażeniom.
 • Nie umieszczaj niczego w pobliżu punktów mocowania fotelika dla dziecka systemu ISOFIX. Upewnij się także, czy pas bezpieczeństwa nie został zakleszczony w punktach mocowania systemu ISOFIX.

Zabezpieczenie fotelika do przewożenia dzieci

1. Aby zamocować fotelik do przewożenia dzieci do punktów mocowania systemu ISOFIX, należy wcisnąć jego wypusty mocujące do odpowiedniego punktu mocowania. Należy nasłuchiwać charakterystycznego odgłosu "kliknięcia".

OSTROŻNIE

Podczas instalacji nie dopuszczać, do zadrapania lub przycięcia taśmy tylnego pasa bezpieczeństwa przez zatrzask siedzenia ISOFIX-i mocowanie ISOFIX.

2. Należy wpiąć zaczep taśmy mocującej fotelik do odpowiedniego uchwytu i zacisnąć, aby zabezpieczyć fotelik.

(Patrz na poprzedniej stronie.)

OSTRZEŻENIE

 • Nie należy montować fotelika do przewożenia dzieci z mocowaniem ISOFIX na środkowym tylnym siedzeniu. Punkty mocowania systemu ISOFIX zostały przygotowane tylko w zewnętrznych tylnych siedzeniach, lewym i prawym.Nie należy próbować mocowania fotelika do przewożenia dzieci systemu ISOFIX na środkowym siedzeniu korzystając z punktów mocowania tego standardu.

  W czasie wypadku, fotelik do przewożenia dzieci z punktami mocowania systemu ISOFIX, nie będzie miał dość mocnego oparcia na środkowym tylnym siedzeniu i punkty mocowania mogą pękać, co może spowodować obrażenia lub śmierć.

 • Nie należy montować więcej niż jednego fotelika do przewożenia dzieci korzystając z jednego dolnego punktu mocowania.

  Zwiększone obciążeniu spowodowane przez kilka fotelików do przewożenia dzieci, może prowadzić do pęknięcia lub wyłamania zaczepów, co może doprowadzić do poważnych lub śmiertelnych obrażeń.

 • Foteliki systemu mocowania ISOFIX lub kompatybilne z tym systemem powinny być mocowane tylko we właściwych miejscach wskazanych na ilustracji.
 • Zawsze należy przestrzegać instrukcji montażu dostarczonej przez producenta wraz z fotelikiem do przewożenia dzieci.

Dopasowanie fotelika dla dziecka do usytuowania ISOFIX w pojeździe

Dopasowanie fotelika dla dziecka do usytuowania ISOFIX w pojeździe


IUF = Odpowiednie dla skierowanych do przodu systemów fotelików dziecięcych ISOFIX kategorii uniwersalnej zatwierdzonej do użytku w grupie wagowej.

IL = Odpowiedni dla konkretnych systemów fotelików ISOFIX (CRS) podanych na dołączonej liście. Sytemy ISOFIX CRS należą do kategorii "pojazd specjalny", "uprawniony" lub "pół-uniwesalny".

X = Usytuowanie ISOFIX nieodpowiednie dla systemu fotelika dziecięcego ISOFIX w tej grupie wagowej i/lub w tej klasie rozmiaru (wzrostu).

IL* = ISO/R3 może być instalowany jedynie przy przednich siedzeniach wysuniętych maksymalnie do przodu.

ISO/R3 nie może być instalowany w pojazdach w wersji 3 drzwiowej.

Zalecane foteliki dla dzieci

Zalecane foteliki dla dzieci


Informacje producenta CRS

Britax Römer http://www.britax.com

  Zabezpieczanie fotelika do przewożenia dzieci z wykorzystaniem systemu "wiązania do punktów mocowania" (jeżeli są w wyposażeniu)

  Uchwyty haków fotelików dla dzieci usytuowane są na belce poprzecznej za tylnymi siedzeniami (modele 3 drzwiowe i 5 drzwiowe) lub na podłodze za tyln ...

  Poduszki bezpieczeństwa - dodatkowy system bezpieczeństwa

  (1) Przednia poduszka bezpieczeństwa kierowcy (2) Przednia poduszka bezpieczeństwa pasażera (3) Boczna poduszka bezpieczeństwa* (4) Boczne kurtyny bezp ...

  Zobacz tez:

  Deklaracja zgodności
  Radiowe urządzenia nadawcze Pojazd jest wyposażony w systemy, które nadają lub odbierają fale radiowe podlegające dyrektywie 1999/5/WE. Systemy te spełniają najważniejsze wymagania i inne istotne postanowienia dyrektywy 1999/5/WE. Kopie oryginaln ...

  System blokowania zmiany biegów (jeżeli są w wyposażeniu)
  Ze względów bezpieczeństwa użytkowników, automatyczna skrzynia biegów posiada układ blokowania zmiany biegów, który zapobiega zmianie biegów skrzyni biegów z pozycji P (Postój) lub N (Luz) do pozycji R (Bieg wsteczny), ...

  Używanie mechanicznego kluczyka
  W celu wyjęcia mechanicznego kluczyka należy nacisnąć przycisk zwalniający i wyciągnąć kluczyk. Kluczyk ten można włożyć do zamka tylko w odpowiedniej pozycji, ponieważ ma on rowki wy- łącznie po jednej stronie ostrza ...

  Categorie