Kia Ceed: Pojazdy wyposażone w system z kluczykiem smart

Kia Ceed –> Poznawanie samochodu –> Zestaw przyrządów i wskażników (Nadzorowanie) –> Informacje wyświetlacza LCD –> Pojazdy wyposażone w system z kluczykiem smart

Kluczyk poza autem

Kluczyk poza autem


Jeżeli kluczyk smart nie znajduje się w pojeździe i dowolne drzwi zostaną otwarte lub zamknięte, gdy przycisk Engine Start/Stop znajduje się w położeniu ACC, ON lub START, na wyświetlaczu LCD będzie się świecić ostrzeżenie. W przypadku, gdy kluczyk smart nie znajduje się w pojeździe i drzwi są zamknięte, dodatkowo przez 5 sekund będzie słychać dźwięk brzęczyka.

Kluczyk smart należy zawsze nosić przy sobie.

Kluczyk nie został wykryty

Kluczyk nie został wykryty


Jeśli kluczyk smart nie znajduje się pojeździe lub nie został wykryty, a wciśniesz przycisk Engine Start/Stop, na wyświetlaczu LCD przez 10 sekund będzie się świecić ostrzeżenie. Również przez 10 sekund będzie migał wskaźnik immobilizera.

Naciśnij przycisk START kluczykiem

Naciśnij przycisk START kluczykiem


Jeśli wciśniesz przycisk Engine Start/ Stop, w chwili gdy świeci się ostrzeżenie iż "Kluczyk nie został wykryty" na wyświetlaczu LCD przez 10 sekund będzie się świecić komunikat "Naciśnij przycisk start kluczykiem smart".

Również przez 10 sekund będzie migał wskaźnik immobilizera.

Rozładowana bateria kluczyka

Rozładowana bateria kluczyka


Jeśli przycisk Engine Start/Stop przełączy się na pozycję OFF, kiedy bateria w kluczyku smart, znajdującym się w pojeździe ulegnie rozładowaniu, na wyświetlaczu LCD przez 10 sekund będzie się świecić ostrzeżenie. Również jeden raz rozlegnie się dźwięk gongu ostrzegawczego.

Wymienić baterię na nową.

Naciśnij hamulec, aby uruchomić silnik (dotyczy pojazdów z automatyczną skrzynią biegów)

Naciśnij hamulec, aby uruchomić silnik (dotyczy pojazdów z automatyczną skrzynią biegów)


Jeśli przycisk Engine Start/Stop przełączy się na pozycję ACC dwa razy, poprzez jego kolejne naciśnięcie, bez wciskania pedału hamowania, na wyświetlaczu LCD przez 10 sekund będzie się świecić ostrzeżenie, aby wskazać, że powinieneś nacisnąć pedał hamulca, by móc uruchomić silnik.

Naciśnij pedał sprzęgła, aby uruchomić silnik (dotyczy pojazdów z mechaniczną skrzynią biegów)

Naciśnij pedał sprzęgła, aby uruchomić silnik (dotyczy pojazdów z mechaniczną skrzynią biegów)


Jeśli przycisk Engine Start/Stop przełączy się na pozycję ACC dwa razy, poprzez jego kolejne naciśnięcie, bez wciskania pedału sprzęgła, na wyświetlaczu LCD przez 10 sekund będzie się świecić ostrzeżenie, aby wskazać, że powinieneś nacisnąć pedał sprzęgła, by móc uruchomić silnik.

Wybierz bieg "P" (dotyczy pojazdów z automatyczną skrzynią biegów)

Wybierz bieg "P" (dotyczy pojazdów z automatyczną skrzynią biegów)


Jeśli podejmiesz próbę wyłączania silnika, gdy dźwignia zmiany biegów znajduje się w innym położeniu, niż P (Postój), przycisk Engine Start/Stop ustawi się w położeniu ACC. Jeżeli przycisk ten zostanie wciśnięty jeszcze raz, przełączy się on do pozycji ON. Aby wskazać, iż w celu wyłączenia silnika, powinieneś nacisnąć przycisk Engine Start/Stop, gdy dźwignia zmiany biegów znajduje się w położeniu P (Postój), na wyświetlaczu LCD przez 10 sekund będzie się świecić ostrzeżenie.

Również, przez około 10 sekund będzie słychać gong ostrzegawczy. (jeżeli są w wyposażeniu)

Ponownie naciśnij przycisk START

Ponownie naciśnij przycisk START


Jeśli nie możesz uruchamiać silnika przyciskiem Engine Start/Stop button, kiedy istnieje jakiś problem z systemem tego przycisku, na wyświetlaczu LCD przez 10 sekund będzie się świecić ostrzeżenie i nieprzerwanie będzie słychać dźwięk gongu ostrzegawczego, aby wskazać, że możesz uruchomić silnik naciskając jeszcze raz przycisk Engine Start/Stop.

Dźwięk gongu ostrzegawczego zaniknie, gdy system przycisku Engine Start/Stop będzie działał normalnie, albo zostanie uzbrojony system alarmu antykradzieżowego.

Jeśli kontrolka ostrzegawcza świeci się za każdym razem po naciśnięciu przycisku uruchamiania silnika Engine Start/Stop, zalecamy sprawdzenie systemu przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.

Wybierz bieg "P" lub "N", aby uruchomić silnik

Wybierz bieg "P" lub "N", aby uruchomić silnik


Jeżeli podejmiesz próbę uruchamiania silnika wtedy, gdy dźwignia zmiany biegów znajduje się w położeniu P (Postoju) albo N (Neutralnym) na wyświetlaczu LCD przez 10 sekund będzie się świecić ostrzeżenie.

Możesz również uruchomić silnik wtedy, gdy dźwignia zmiany biegów znajduje się w położeniu N (Neutralne), lecz dla własnego bezpieczeństwa uruchom go z dźwignią ustawioną w pozycji P (Postój).

Naciśnij START obracając kierownicą (jeżeli są w wyposażeniu)

Naciśnij START obracając kierownicą (jeżeli są w wyposażeniu)


Jeśli kierownica nie została normalnie odblokowana i wciśniesz przycisk Engine Start/Stop, na wyświetlaczu LCD przez 10 sekund będzie się świecić ostrzeżenie. Również jeden raz rozlegnie się dźwięk gongu ostrzegawczego, a lampka przycisk Engine Start/Stop będzie migać przez 10 sekund.

Kiedy świeci się ostrzeżenie, naciśnij przycisk Engine Start/Stop, obracając kierowcę w lewo albo w prawo.

Sprawdź układ blokowania kierownicy (jeżeli są w wyposażeniu)

Sprawdź układ blokowania kierownicy (jeżeli są w wyposażeniu)


Jeśli układ blokowania kierownicy nie blokuje się normalnie, kiedy przełączysz przycisk Engine Start/Stop na pozycję OFF, na wyświetlaczu LCD przez 10 sekund będzie się świecić ostrzeżenie.

Również przez 3 sekundy będzie rozlegał się dźwięk gongu ostrzegawczego, a lampka przycisku Engine Start/Stop będzie migać przez 10 sekund.

Sprawdź bezpiecznik hamulca

Sprawdź bezpiecznik hamulca


Kiedy bezpiecznik wyłącznika świateł hamowania stop jest rozłączony, na wyświetlaczu LCD przez 10 sekund będzie się świecić ostrzeżenie.

Bezpiecznik należy wymienić na nowy.

Jeśli uruchomienie silnika za pomocą przycisku Engine Start/Stop, ustawionego w pozycji ACC, nie jest możliwe przez 10 sekund.

Przegrzanie-redukcja momentu obr.

(dla silnika T-GDI)

When the engine coolant temperature Kiedy temperatura płynu chłodzącego przekroczy 115C, wyświetlany będzie ten komunikat, a w celu ochrony silnika, jego moment obrotowy będzie zredukowany.

  Ustaw kierownicę (jeżeli są w wyposażeniu)

  Jeśli uruchomisz silnik w chwili, gdy kierownica jest skręcona o 90 stopni w lewo (lub w prawo), po kilku sekundach na wyświetlaczu LCD przez 5 sekund wy" ...

  Kontrolki i wskaźniki ostrzegawcze

  Wszystkie lampki ostrzegawcze są sprawdzane przez obrócenie wyłącznika zapłonu do pozycji ON (nie uruchamiać silnika). Jeżeli którako ...

  Zobacz tez:

  Miejsca mocowania fotelików dziecięcych
  Dopuszczalne opcje mocowania fotelika dziecięcego za pomocą trzypunktowego pasa bezpieczeństwa U : bez ograniczeń w połączeniu z trzypunktowym pasem bezpieczeństwa L : dopuszczalne w przypadku określonych fotelików dziecięcych z kategorii ...

  Nawyki dobrego kierowcy
  Nigdy nie należy przesuwać dźwigni zmiany biegów z położenia P (Postój) lub N (Luz) w dowolne inne położenie, jeśli pedał przyspieszenia jest wciśnięty. Nie wolno nigdy przesuwać dźwigni zmiany biegó ...

  Foteliki do przewożenia dzieci
  Dzieci jadące samochodem powinny siedzieć na tylnym siedzeniu i muszą zawsze być prawidłowo przypięte, aby zmniejszyć ryzyko doznania obrażeń w razie wypadku, gwałtownego hamowania lub nagłego manewru. Zgodnie ze statystykami dotycząc ...

  Categorie